Günün Tarihi:16 Aralık 2018

 

 

Hendek Gençlik’te kongre


AK Parti Hendek İlçe Gençlik Kolları 5. Olağan Genel Kurulu yoğun katılımla gerçekleşti. Kongre’de Muhammet Erci görevini Fadıl Fide’ye devretti.

Kongreye katılım

Ticaret Merkezi Konferans Salonu’nda yapılan kongreye, AK Parti Hendek İlçe Başkanı Ali Kemal Sofu, Hendek Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Kavakçı, Sakarya Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Şenay Sakal, Genel Merkez Gençlik Kolları MKYK Üyesi Enes Malik Yaylacı, Sakarya İl Gençlik Kolları Başkanı Yusuf Demir, Hendek İlçe Kadın Kolları başkanı Bedia Yılkın, Gençlik Kolları Başkanı Muhammet Erci, Hendek Muhtarlar Derneği Başkanı Emin Kula ve partililer katıldı.

 

Video gösterisi

Kongre, Divan Teşekkülünün oluşturulması, ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.  Kongrede Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın gençlere hitaben yaptığı konuşma videosu gösterildi. İlk olarak Hendek İlçe Gençlik Kolları’nın faaliyetleri hakkında bilgi verildi.

 

Kudüs Filistin’in

Konuşmacıların sözleri sık sık sloganlarla kesilirken şehitlerimizi anan video gösterimine “Şehitler Ölmez, Vatan Bölünmez” sloganları ile eşlik eden AK Gençlik salondan gür bir seda ile Kudüs’e selam yollayarak “Kudüs Filistin’in başkentidir” dedi.

 

Kongrelerimiz bitti

Kongrenin açılış konuşmasını yapan İlçe Başkanı Ali Kemal Sofu, “Bin yıldır var olduğumuz bu topraklarda Sultan Abdülhamit’in, Kanuni Sultan Süleyman’ın, Fatih Sultan Mehmet’in, Sultan Süleyman Han’ın, Ertuğrul Gazi’nin ve merhum Necmettin Erbakan Hocamızın, Turgut Özal’ımızın, Adnan Menderes’imizin davasını, heyecanını, aşkını kendine şiar edinmiş Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ımızın partisinde siyaset yapmaktan onur ve gurur duyuyoruz. İlçemizde kongrelerimizi tamamlıyoruz bugün inşallah. Bu heyecanı ve kalabalığı görmek bizleri mutlu ediyor” dedi.

 

Yüksek oy oranı

Sofu, “1 Kasım seçimlerin de %68,6, 16 Nisan referandumunda %70,6 oy oranlarına nasıl ulaştığımız salonların coşkusundan gözüküyor, inşallah 2019 ‘da aynı heyecanla daha yüksek oy oranları ile partimizi güçlü kılacağız, Cumhurbaşkanımızı zalimlere karşı daha dik, mazlumun yanında daha sağlam durmasına vesile olacağız. Seçimlerde almış olduğumuz başarılarda kadın kollarımızın ve gençlik kollarımızın emekleri çok büyüktür. Bu bayrak yarışında Muhammet Erci kardeşimiz Bayrağı Fadıl Fide kardeşimize devrediyor” dedi.  

 

Koştuğu gibi

Sofu, “Muhammet Erci kardeşimiz de bizimle beraber koşmaya devam edecek. Kurucu Gençlik Kolları Başkanımız Ahmet Kavakçı’nın, Orhan Aydın’ın ve Bilal Deniz ve tüm teşkilattaki kardeşlerimizin bizimle koştuğu gibi, inşallah tüm hedeflere hep birlikte birlik, beraberlik içinde koşacağız “ dedi.

 

Dava bir güç ise

İl Gençlik Kolları Başkanı Yusuf Demir de konuşmasında “ Kongreler bizlerin düğün günüdür. Bu dava yolunda yüreklerinizi her geçengün büyük bir aşkla doldurduğunuzu ve bu görevi daha da güçlendirdiğinize inanıyorum. Yeni yönetimde görev alan ve bu görevi dava şuuru ile devreden Muhammet kardeşimize ve yönetimindeki kardeşlerimize emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Gençler her davanın lokomotifi olmuşlardır. Dava bir güç ise, gençler onu uçuran kanatlar olmuşlardır. Bu Bayrağı bugün devralan Fadıl Fide ve yönetimine başarılar diliyorum “ dedi.

 

Uyum içerisinde

Genel Merkez Gençlik Kolları MKYK Üyesi Enes Malik Yaylacı da bir konuşma yaparak, “Böyle coşkulu bir kongrenin hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Buradaki enerji başka bir enerjidir. Sakarya’mızda ve Hendek’imizde gençlerimiz diri bir halde her zaman hazırlar. Muhammet Başkanımıza ve yönetimine teşekkür ediyor, yeni gelecek olan arkadaşımıza da başarılar diliyorum. İnanıyorum ki uyum içerisinde güzel çalışmalar yapacaklardır” dedi.

 

Yönetim kurulu

Konuşmaların ardından Gençlik Kolları Başkanı Muhammet Erci’ye hizmetlerinden dolayı teşekkür plaketi ve hediyeler verildi. Fadıl Fide yönetimindeki isimler ise şöyle oldu. Abdullah İçöz, Ali Karagüzel, Ali Torunoğlu, Barış İslam, Emirhan Uysal, Emre Gider, Erdem Koçoğlu, Hilal Nur Kahraman, Kemal İlerin, Mahmut Bektaş, Mecit Küçük, Mehmet Aydın, Mustafa Nalbant, Nezir Borazancı, Ozan Baylan, Sadık Pirgaip, Salih Çamur, Vildan Çakır, Yakup Yılmaz. 

19 Aralık 2017 , Salı Bu haber toplam 770 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın