Günün Tarihi:21 Mayıs 2019

KARGEM mutlu ediyor


Karasu ilçe protokolü, KARGEM tarafından yapılan çalışmaları yerinde gördü.

Bilgi aldılar

Karasu Gençlik Eğitim Merkezini ziyaretine, Karasu Kaymakamı Aziz Mercan, Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan, HEM Müdürü Sait Özkan, Muhtarlar Dernek Başkanı İsmail Hakkı Topaloğlu, Belediye Başkan yardımcıları ve muhtarlar eşlik etti. KARGEM tarafından sürdürülen kurstaki çalışmaları gezerek, KARGEM Müdürü Fatma Tatlı’dan bilgi alan Başkan İspiroğlu, kursiyerlerin kursta yaptıkları işlerin çok değerli olduğunu kaydetti.

 

Sosyal donatı

KARGEM  eğitim merkezinde meslek edindirme kurslarında çok güzel ürünlerin ortaya çıktığını ifade eden Başkan İspiroğlu,”KARGEM’imiz her yönüyle başarılı hizmetler vermektedir. 110 kursiyerimiz her türlü donanıma sahip materyal ve bunun gibi sosyal donatıların olduğu mekânlarda kaliteli işler üretiyorlar. Takı tasarım, nakış el ve makine nakışı, giyim, mis sabun, ev mefruşat, resim ve deri kurslarında faydalı hizmetler veriliyor.

 

Ekonomik yapı

Karasu Kaymakamı Aziz Mercan KARGEM müdürü Fatma Tatlı’dan bilgi aldı. Takı tasarım, nakış el ve makine nakışı, giyim, mis sabun, ev mefruşat, resim ve deri kurslarını gezdi.

Kaymakam Mercan, “Bu kurslar kadınlarımızın bireysel gelişmelerine katkı sağladığı kadar, üretimi devam ettirmeleri halinde onların ekonomik yapılarını da iyileştirmektedir. Özellikle  bu yapılan çalışmalarında kadınlarımızın kurslara ilgisi beni sevindirdi. Kaymakamlık olarakta bu tip mesleki kursların ve kursiyer sayısının artması için elimizdeki tüm argümanları kullanacağız” dedi.

 

Talep ve katılım

Karasu Kültür ve Sosyal İşler  (KARGEM) Müdürü Fatma Tatlı, Karasu Belediyesi’ne bağlı (KARGEM) kurslarının oldukça verimli geçtiğini, halkımız tarafından çok fazla talep ve katılım sağlandığını dile getirdi. KARGEM’i ziyaret sonrasında Başkan İspiroğlu Kaymakam Mercan’a hediye verdi.

 

21 Aralık 2017 , Perşembe Bu haber toplam 1537 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama