Taşkent son defa aday21 Aralık 2017, Perşembe

Açıklama yaptı

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Ayça Taşkent dün il binasında gerçekleştirdiği basın toplantısı ile 30 Aralık tarihinde yapılacak olan il kongresinde başkanlığa aday olduğunu açıkladı. Basın açıklamasına Taşkent’in yanı sıra İl Kadın Kolları Başkanı Emel Bircan, il yönetim kurulu üyeleri, ilçe başkanları, kadın kolları üyeleri ve partililer katıldı.

Aynı güzellikte

İlçe kongrelerinin CHP’ye yakışır şekilde tamamlandığını ve il kongresinin de aynı güzellikte geçmesini temenni ederek sözlerine başlayan Ayça Taşkent, “İlçe örgütlerimizle beraber oldukça sıcak gündemi olan zorlu bir süreçte görev yaptık. 2015 yılının Ocak ayından bu yana yönetim kurulundaki arkadaşlarımla büyük bir onur ile görevimizi yerine getirdik. Önümüzdeki sürecin, her zamankinden daha fazla önemsenmesi gerekiyor” dedi.

Parlamenter sistem

Taşkent, “ Demokratik parlamenter sisteme dönüşün, Türkiye Cumhuriyetinin varlığının sorgulanacağı bir seçimin yanında, belki de sonuçları bu kararı yönlendirebilecek kadar önemli bir yerel yönetimler seçimi var. Esas önemsenmesi gereken kimin il başkanı olacağından çok, örgüt olarak süreci nasıl sürükleyebileceğimiz ve üyesinden yöneticisine kadar bu yolda üzerimize düşen sorumluluğu hakkıyla nasıl yerine getirebileceğimizdir” şeklinde konuştu.

Birlik ve beraberlik

Ayça Taşkent, “ Öncelikle bu sorumluluğun ilk adımı, partimize ve genel başkanımıza yapılan saldırılara karşı durmak, önünde barikat oluşturmak, sonra da topyekün tüm örgütle beraber yukarıda belirttiğim hayati önemdeki seçimlere hazırlanabilmektir. Önümüzdeki bu süreçte gerçekleşecek seçimlerde başarı kazanmanın en önemli koşulu ise yine yukarıda belirttiğim gibi üyesinden başkanına kadar topyekün birlik ve beraberlik içinde çalışmak, bu tarihsel sorumluluğu hep beraber üstlenmektir" dedi.

‘Türkiye’de ses getirdik’

Partisini daha yukarıya taşımak amacında olduğunu dile getiren Taşkent, “ Her seçilmiş kişinin belli bir dönem görevde kalması gerektiğini düşündüğümden son kez il başkanlığına adaylığımı yineliyorum. Türkiye’deki örgütlere örnek olan çalışma azmimiz, tüm Türkiye’de ses getiren örnek projelerimiz, yakaladığımız ivmeyi daha da güçlendirme arzusu ve önümüze koyduğumuz hedefleri gerçekleştirme inadı bizi böyle bir adaylık sürecine tekrar yöneltti. Deneyim önemlidir. Yapıyı bilmek, güçlü ve eksik yönleri analiz etmiş olabilmek kıymetlidir. Bu süreçte tüm örgütümüzle verdiğimiz emekleri kazanılacak belediye başkanlıkları ve milletvekillileriyle taçlandırmak en büyük amacımızdır” dedi.

Bu haber toplam 865 defa okundu.