Günün Tarihi:22 Ocak 2019

 

 

Esnafta karar anı!


Sakarya’daki esnaf ve sanatkarların üye oldukları odaların 1 Ocak itibariyle başlayacak kongrelerinde, bu kez başkanlık ı için bir değil birkaç aday birden yarışacak.

3 ay içinde

Sakarya’da çeşitli meslek gruplarını içinde barındıran ilçelerde dahil 62 esnaf ve sanatkar odası Ocak-Şubat ve Mart olmak üzere 3 ay içinde kongrelerini yaparak yeni başkan ve yönetimlerini belirleyecekler.

İlk gün 4 oda

1 Ocak’ta Fırıncılar, Sandalyeciler ve Mobilyacılar, Bakkallar ve Bayiler ile Minibüsçüler Odası üye çoğunluğu sağlarlarsa kongrelerini yapacaklar. Eğer çoğunluk olmazsa sonraki günlerde kongre yapacaklar. Şu ana kadar 36 odanın kongre takvimi belli oldu.

Heyecan içinde

Daha önce birçok odada rakipsiz olarak yapılan seçimlerde bu kez aday sayısının birden fazla olması heyecanı arttırdı. Bazı odalarda 4 adayın bile bulunması seçimlere olan ilginin de artmasını sağlayacak.

Birlik kongresi

Oda kongrelerinin Mart ayı sonu itibariyle tamamlanmasının ardından önce birlik sonrasında da Federasyon seçimleri gerçekleştirilecek. Bu arada oda başkanlıklarından çok yönetime girmek için kulislerde yoğnu şekilde sürüyor. 

27 Aralık 2017 , Çarşamba Bu haber toplam 458 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın