Günün Tarihi:15 Aralık 2018

 

 

‘Hedefleri Cumhuriyeti kazımak’


Özgür Arık dün düzenlediği basın toplantısı ile cumartesi günü yapılacak olan CHP İl Kongresi’nde başkanlığa aday olduğunu açıkladı. Arık, “AKP iktidarı, bağımsızlık savaşı ile kurulan Cumhuriyetin kökünü kazıma hedefine hızla yürümektedir” dedi.

Birlik

İl Örgütü binasında düzenlenen basın toplantısına Özgür Arık’ın yanı sıra İl Başkanı Ayça Taşkent, ilçe başkanları, parti yöneticileri ve partililer katıldı. Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren İl Başkanı Ayça Taşkent 2019 seçimlerinin çok önemli olduğunu dile getirdi. Taşkent, tüm partililerin çok çalışmasının ve birlik içinde hareket etmeleri gerektiğini ifade etti.

Otoriter rejim

Türkiye kapkaranlık günlerden geçmekte olduğunu dile getiren CHP İl Başkan Adayı Özgür Arık ise, “Rejim değişikliği siyasal gündemin birinci maddesine oturmuştur. Yasama, yürütme, yargı erklerini kendi partisinde bütünleştiren AKP iktidarı, bağımsızlık savaşı ile kurulan Cumhuriyetin kökünü kazıma hedefine hızla yürümektedir. Atatürk önderliğinde ulusal bağımsızlık savaşı ile kurulan ve aydınlanma devrimi aşamalarından geçerek taçlanan demokratik, modern ve saygın bir devlet olan Türkiye, Ortadoğulu otoriter bir devlete dönüştürülmek istenmektedir. Kimse kimseyi kandırmasın bunun adı karşı devrimdir” dedi.

Kritik seçim

Arık, “Cumhuriyetin varoluşunu savunabilecek yaşamsal kudretini muhakkak ‘kuvveden fiile’ çıkarmak için Sakarya ayağında göreve soyunduk. Partimizin önümüzdeki Cumartesi günü yapılacak Sakarya İl Kongresinde, bir kadro hareketi olarak yarışa katılma kararı aldık. Türkiye 2019 yılında üç kritik seçim yapacak. Sakarya koşullarının bilincindeyiz. Sakarya’da belediyelerin yüzde 100’ü AKP’nindir, bunun maddi ve örgütlü desteği seçimde AKP hesabına gereğini yapacaktır” şeklinde konuştu.

‘Sakarya’da alaşağı edeceğiz’

Özgür Arık, “AKP’nin ve yandaşlarının para gücü inanılmaz çaptadır; kayıt dışı diye vurgulanan para, seçimlerde itici güç olarak kullanılacaktır. Baskı altında tutulan basın AKP lehine kullanılacaktır. Sakarya’yı üs haline getiren tarikatlar ve cemaatler, AKP yönetiminin sürmesini canı gönülden isteyecekler, bunu hayat memat sorunu olarak görecekler ve seçimlerde etkin olacaklardır. Başarı için emek vermek, alın teri dökmek, istençli olmak, elbirliğini sağlamak, kendi içinde bölünmemek, dayanışmayı gerçekleştirmek zorundayız. Söz, yetki ve kararın üyelerde olduğunu unutmamaktır. İşte biz bunu başarmaya talibiz. AKP’yi Sakarya’da alaşağı edeceğiz. CHP’yi birinci parti konumuna getirip milletvekillikleri kazanacağız. Belediye yönetimlerine CHP kadrolarının taşıyacağız” dedi.  

28 Aralık 2017 , Perşembe Bu haber toplam 376 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın