Günün Tarihi:21 Ocak 2019

 

 

AFAD’da afet toplantısı


Sakarya Afet ve Acil Durum İl Müdürlüğü’nde, İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde afet ve risk azaltma toplantısı düzenlendi.

Afet toplantısı

Sakarya AFAD Müdürlüğü ve Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile koordinasyon kurulu toplantı salonunda, İl Müdürü Hüseyin Kaşkaş ve İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre başkanlığında AFAD Şube Müdürleri, Eğitim Uzmanları, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri, İş Güvenliği Uzmanı, Sivil Savunma Amiri ve Okul Müdürlerinden oluşan bir ekiple toplantı yapıldı.

Afet riskleri

Toplantıda İl Müdürü Hüseyin Kaşkaş, ilimizin geçmişte yaşadığı afetler, ilimizin afetselliği ve bu afetlerde risk azaltma ile alakalı konular üzerinde durarak, afet öncesi, sırası ve sonrasında yapılması gerekenleri aktardı. Müdür Kaşkaş, AFAD’ın kurulmasıyla kriz yönetiminde risk yönetimine geçildiğini, özellikle afet öncesi risklerin belirlenmesi, gerekli tedbirlerin alınması ve olası bir afette can ve mal kaybının en aza indirilmesinin asıl hedef olduğunu belirtti.

İhtilacımız var

AFAD Başkanlığımızın ‘Afete Hazır Türkiye’ projesi kapsamında ‘Afete Hazır Okul, Afete Hazır Aile, Afete Hazır İşyeri, Afete Hazır Gençler ve O Kahraman Benim projesi kapsamında Afete Hazır Gönüllü vatandaşlar, öğretmenler ve öğrenciler’ projeleri hakkında yapılması gerekenleri anlatan Kaşkaş, “Bu konuda İl Milli Eğitim Müdürlüğü teşkilatının desteğine ihtiyacımız var” diyerek projeleri anlattı.

Altın değerinde

Programda konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, “Öncelikle Sakarya AFAD Müdürlüğünün çalışmalarını takdirle karşılıyorum. İki kurumun ortak çalışması memnun verici bir durum ilimiz için. Bu toplantıda verilen bilgilerin altın değerindedir” dedi. Müdür Töre, Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen ‘Zirvedekilerle Buluşma’ programına gelecek ay İl Müdürü Hüseyin Kaşkaş’ın katılmasını talep ederek, iki kurum arasında afet öncesi risk azaltma konularında ortak proje ve çalışmalar yapılmasının milli eğitim teşkilatı içinde birinci öncelikli konu vurguladı.

40 okulda eğitim

Töre, AFAD müdürümüzün belirttiği gibi ‘önce hayat’ sonra sağlık, eğitim ve diğer konuların geldiğine vurgu yaparak afet öncesi çalışmalar ve proje yapma konusunda ortak karara varıldığını belirtti. Toplantıda 40 okul için ‘Önce sağlık, sonra eğitim’ içerikli ‘Aile Akademisi’ adlı programın adının ‘Önce hayat, sonra sağlık ve eğitim’ olarak değiştirilmesi kararlaştırıldı. Okullarda AFAD tarafından ‘Afet Bilinci’ konulu eğitimler verilmesi ve, ‘O Kahraman Benim Projesi’ kapsamında Gönüllü eğitim faaliyetleri düzenlenmesini çalışmaları ortak kara bağlandı.  Toplantıda ayrıca iki kurum arasında yapılacak çalışma ve projelerle ilgili olarak bir komisyon oluşturulmasını ve en kısa sürede bu komisyonunda çalışmaya başlamasına karar verildi. 

28 Aralık 2017 , Perşembe Bu haber toplam 472 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın