Günün Tarihi:19 Aralık 2018

 

 

AFAD’ta telsiz eğitimi


Sakarya İl Afet Acil Durum Müdürlüğü’nün ‘O Kahraman Benim Projesi’ kapsamında gönüllere yönelik verdiği eğitimleri kapsamında acil durumlarda en büyük ihtiyaç olan haberleşme ve muhabere eğitimi bir grup gönüllüye verildi.

Amatör telsizcilik

Amatör telsiz operatörü ve aynı zamanda AFAD Gönüllüsü z Ahmet Memiş’in verdiği eğitimde gönüllülere; “Amatör telsizcilik nedir? Amatör telsizci ne yapar? Olağanüstü durumlarda haberleşme, AFAD’ın haberleşmede bulunduğu nokta ve projeler, dünyada ve Türkiye’de amatör telsizciliğin ve haberleşmenin nasıl yapıldığı, telsiz sistemi kurulumu ve kullanımı, amatör telsizciliğin çalışma esasları ve araçları nelerdir gibi konular anlatıldı.

Neden gerek var?

Ayrıca olağanüstü durumlarda amatör telsizcilere neden gerek duyulur, uluslararası haberleşme ve kısa mesafelerde haberleşme konuları hakkında bilgiler aktarıldı. Eğitim sonunda STK ve gönüllüler için hazırlanan, afet ve acil durumlarda haberleşme olarakta kullanımda faaliyete geçen STK odası Ahmet Memiş tarafından gönüllülere ve öğrencilere tanıtıldı.

1 Ocak 2018 , Pazartesi Bu haber toplam 432 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın