Günün Tarihi:24 Mayıs 2019

Engellere kapak oldular!


Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği ile işbirliği yaparak ‘Kapak Olsun’ sloganıyla SEDAŞ Gönüllüleri tarafından başlatılan plastik kapak toplama kampanyası ile hayatın engelleri tek tek aşılıyor.

Destek

SEDAŞ’ın engelli bireyler için engelleri aşmak, çevre bilinci ve duyarlılığı yaratarak plastik kapakların geri dönüşümü ile topluma ve çevreye fayda sağlamak amaçlı hayata geçirdiği sosyal sorumluluk projesi tüm hızıyla sürüyor. ‘SEDAŞ Gönüllüleri’nin duyarlı davranışı ve katkıları ile başlatılan kampanya kapsamında tüm paydaşların da desteği ile plastik kapaklar toplanmaya devam ediyor.  SEDAŞ Gönüllüleri, “Altı üstü bir kapak dememeliyiz. Plastik atıkların doğada bozulmadan 5000 yıl kadar kaldığını biliyoruz” dediler.  

Özgürlük

Bu projeye sağlanacak katkı ile hem çevrenin korunacağını, hem de akülü ve manuel tekerlekli sandalye ihtiyacı olan engellileri özgürlüklerine kavuşturmaya katkı sağlayacaklarını ifade eden SEDAŞ Gönüllüleri, “SEDAŞ çalışanları el ele verdi. ‘Bir Kapak bir kapak daha’ diyerek, paydaşlarımız da bugüne kadar 60 bin kapak ile kampanyamıza destek oldu. Bu işbirliği ve gönüllü desteklere teşekkür ediyor, çevre ve iyilik için yapılan tüm çabaları takdir ediyoruz” diye konuştular.  Biriken kapaklar SEDAŞ Gönüllüleri tarafından TOFD (Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği)  ile işbirliği kapsamında TOFD’un Genel Merkezine gönderiliyor. 

7 Ocak 2018 , Pazar Bu haber toplam 434 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama