Günün Tarihi:19 Eylül 2019

Çelik’ten OSB ziyareti


Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Ali Çelik, Söğütlü Belediye Başkan Yardımcısı Sami Aydın, AK Parti Söğütlü İlçe Teşkilatı Başkanı Adem Fidan, Söğütlü 2. Organize Bölgesi Sanayici İş Adamları Derneğini ziyaret ederek, Dernek Başkanı Mehmet Fevzi Poyraz’dan yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Halka konuşuldu

Söğütlü 2.Organize Bölgesi Sanayici ve İş Adamları Derneğin toplantı salonunda yönetim kurulu, Belediye Başkan Yardımcısı,  AK Parti Söğütlü ilçe Başkanı ve meclis üyelerinin de bulunduğu toplantıdan sonra Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcı Hasan Ali Çelik açıklamalarda bulundu. Çelik, “ Söğütlü’de yatırım yapmak üzere İstanbul’da  hali hazır işletmeleri  fabrikaları olan sanayicilerimizin  bakanlığımızdan bir talepleri var. Bu talepleri bir yere odaklanmış durumda. Kurmuş oldukları bir dernek ile odaklanmışlar ve ekonomik olarak bunu  sağlayacak  imkanı elde etmişler.  Bizde sahayı gezdik bölge halkı ile konuştuk.”

Bakanla görüşülecek

Bakan Yardımcısı Çelik, “Bölgemizin yöneticileriyle, Belediye Başkan yardımcılarımız, meclis üyelerimiz, muhtarlarımız ve sanayicilerimizle görüştük. Görüldüğü üzere sanayicilerimizin ve iş adamlarımızın yere ihtiyacı var ve talepte bulundular. Bizde bakanlık olarak istenilen talep yerine getirmek için, sayın bakanımıza elimdeki bilgiler ile birlikte bir ricada bulunacağız. Elimizdeki bilgileri siyasilerle, milletvekilimizle, belediye başkanlarımızla bir kez daha görüşeceğiz. Bunların gerçekleşmesi içinde gereken adımları atacağız. Yalnız bir iki sefer daha görüşmeye ihtiyaç var”  ifadelerini kullandı.

115 sanayici

Söğütlü 2. Organize Sanayi Bölgesi Sanayici ve İş Adamları Derneği  Başkanı  Mehmet Fevzi Poyraz, “Söğütlü’de 2. Organize  Bölgesinin kurulması için  115 sanayici ve iş adamları arkadaşlarımızın  talep dilekçelerini ve  diğer bakanlığımızın  istedikleri tüm teknik bilgilerini en son 2017 yılı sonu ile  güncellenmiş bir vaziyette  sayın bakan yardımcımıza  Hasan Ali Çelik’e  dosya halinde taktim ettik. Sayın Bakanımızla,  Bakan yardımcımızla genel müdürlerimizle görüşmelerimiz devam ediyor” şeklinde konuştu.

İş yerlerini genişletmek

Başkan Poyraz, “Sayın bakanımızı en yakın zamanda ülkemizin daha da büyümesi için ekonomiye katkı sağlama, istihdam alanlarını genişletmek, iş yerlerimiz daha geniş alanlarda büyütmek, dış ülkelere de ihracat yapmak için tüm arkadaşlarımızla birlikte bekliyoruz. Söğütlü’de yapılmasını düşündüğümüz 2. OSB ile birlikte çok daha farklı bir büyüme gösterecektir.  Bakan yardımcımız ve Belediye Başkan yardımcımıza ilçe teşkilat başkanımıza ve diğer misafirlerimize teşekkür ediyoruz” dedi. 

8 Ocak 2018 , Pazartesi Bu haber toplam 647 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU