Günün Tarihi:16 Aralık 2018

 

 

İtfaiye’de alarm hiç susmadı!


Sakarya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanı Arancı, "2017 yılı içerisinde 5 bin 448 olaya müdahale ettik. Vatandaşlarımızın can ve mal güvenliği için gece gündüz mesaimizi sürdürmekteyiz" dedi. Bu sonuçlara göre, itfaiyede günde ortalama 14 kez alarm durumuna geçildi.

24 saat nöbetteyiz

Sakarya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanı Ayhan Orhan Arancı, geçen yıl 5 bin 448 olaya müdahale ettiklerini bildirdi. Arancı, geçen yılki faaliyet raporu hakkında yaptığı yazılı açıklamada, kentin huzuru ve güvenliği için 24 saat nöbet tuttuklarını belirtti.

Yangın ve kurtarma

2017 yılı içerisinde 5 bin 448 olaya müdahale ettiklerini bildiren Arancı, "3 bin 997'si yangın ve bin 451 kurtarma olayına anında müdahale ettik. Vatandaşlarımızın can ve mal güvenliği için gece gündüz mesaimizi sürdürmekteyiz." ifadelerini kullandı.

Cankurtaran

Arancı, yaz boyunca kıyı şeridinde cankurtaran hizmeti de sunduklarını aktarırken, "Bin 533 boğulma vakasına anında müdahale ettik. Vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini en iyi şekilde korumak, olası yangınları ve kazaları en hafif şekilde atlatabilmek için tüm itfaiye teşkilatı olarak çalışmalarımızı aralıksız olarak sürdürmekteyiz. Gün geçtikçe ekip ve teçhizat olarak daha da güçleniyoruz." değerlendirmesinde bulundu. 

Eğitim

Yıl boyunca eğitim ve tatbikatlar düzenlediklerini, okullarda ve kamu kurumlarında uygulamalı eğitimler verdiklerini belirten Arancı, vatandaşların yangın ve kurtarma konularında daha duyarlı olması için çalışmalara devam ettiklerini söyledi. 

8 Ocak 2018 , Pazartesi Bu haber toplam 409 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın