Günün Tarihi:16 Aralık 2018

 

 

Yenikent’te Kudüs semineri


Yenikent İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerine “Mukaddes Beldeler ve Kadim Şehirler” Etkinliği kapsamında Filistin ve Kudüs semineri verildi.

Filistinli İbtesem Zakut tarafından Filistin’in 1.Dünya Savaşı’ndan günümüze kadar işgal süreci ve günümüzde Kudüs ve Mescid-i Aksa’nın durumunun anlatıldığı seminerde Filistin yerel kıyafeti ile seminere katılan Filistinli çocuklar ise Filistin şiirleri okudular.

Okul Müdürü Erdal Erdem, “Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından bildirilen “Mukaddes Beldeler ve Kadim Şehirler” etkinlikleri ile bizim kültürümüz ve inancımızda önemli yer tutan şehirlerin ve beldelerin öğrencilerimize tanıtılması, geçmişte ve günümüzdeki durumları hakkında öğrencilerimizi bilgilendirmeye çalıştık. İbtezem Zakut Hanımefendi, çocuklarına ve ayrıca etkinliği organize eden Yenikent İHO öğretmenleri Emine Polat ve Volkan Turgut’a teşekkür ederim” dedi. 

12 Ocak 2018 , Cuma Bu haber toplam 447 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın