Günün Tarihi:15 Aralık 2018

 

 

‘OHAL kaldırılsın’


Türkiye'nin 18 aydan bu yana OHAL rejimi ile yönetildiğini ifade eden CHP İl Başkanı Erdoğan Isır, “OHAL'e artık yeter, OHAL kaldırılsın” dedi.

Basın açıklaması

CHP Genel Merkezi'nin, 81 ilde ‘OHAL’in kaldırılması ve Türkiye’nin yeniden demokrasiye dönerek normalleşmesi çağrısı üzerine, CHP İl Örgütü dün bir basın açıklaması yaptı. Adapazarı ilçe binası önünde yapılan basın açıklamasına İl Başkanı Erdoğan Isır, Adapazarı İlçe Başkanı Fatma Kurtuluş, İl eski Başkanı Ayça Taşkent, İl Gençlik Kolları Başkanı Ulaş Yusuf Konyalı ve partililer destek verdi.

‘Tek adam düzeni’

Basın açıklamasını okuyan İl Başkanı Erdoğan Isır, Türkiye'nin 18 aydan bu yana OHAL rejimi ile yönetildiğini söyledi. 15 Temmuz 2016'da gerçekleşen hain darbe girişiminin ardından 20 Temmuz 'da ilan edilen OHAL'ın milli iradeye, demokrasiye, insan haklarına ve özgürlüklerine yönelik bir karşı darbe halini aldığını belirten İl Başkanı Erdoğan Isır, “ "Darbe ve darbecilerle mücadele bahanesi ile başlayan OHAL, gelinen süreçte iktidar partisinin karşısında duran muhalif kesimlere yönelik bir sindirme operasyonuna dönüşmüştür. AKP iktidarı ilk günden bu yana darbecilerle değil, tek adam düzeninin karşısında demokrasiden yana olan kesimlerle mücadele etmektedir” dedi.

‘Baskı rejimi’

Isır, “ İktidara gelirken OHAL'i kaldırma vaadiyle yola çıkanlar, bugün OHAL'den beslenen ve bir baskı rejimi KHK'lar eliyle kuran bir yapı haline gelmiştir. Demokrasiden hızla uzaklaşılırken, OHAL altında gidilen referandumda mühürsüz seçim olarak tarihe geçmiş, milli iradenin gaspı alenileşmiştir. Toplum tüm kesimlerini doğrudan etkileyen, iş dünyasından sivil topluma, emekçilerden yargıya, medyadan eğitime kadar, herkese dokunan OHAL'in bir kez daha uzatılması gündemde iken, CHP olarak bir çağrı yapıyoruz. Bu olağanüstülüğü normalleştirmeye çalışanlara karşı CHP, demokratik kitle örgütleri ve sendikalar olarak bir kez daha ifade ediyoruz; OHAL'e artık yeter, OHAL kaldırılsın" şeklinde konuştu.

Ankara’da forum

Isır basın açıklamasının sonunda 15 Ocak 2018 günü Ankara’da yapılacak olan ‘OHAL Forumu’nda demokrasiden yana tüm kesimlerin kendilerini ifade edeceği bir buluşmayı sağlayacaklarını ifade etti.

13 Ocak 2018 , Cumartesi Bu haber toplam 381 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın