Günün Tarihi:15 Aralık 2018

 

 

Borsa’dan gençlere destek


Sakarya Ticaret Borsası ve Sakarya Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile 2017 yılında gerçekleştirilen 250 kişilik eğitim programı yenilenen protokol ile devam ediyor.

İmzalandı

Sakarya Ticaret Borsasında gerçekleştirilen protokol Yönetim Kurulu Başkanı Cevdet Mete ve İş-Kur İl Müdürü Tekin Kaya, Borsa Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Mustafa Genç, Yönetim Kurulu Üyesi Nihat Yılmaz, Yönetim Kurulu Üyesi Vedat Arslan ve İş-Kur yetkililerinin katılımıyla gerçekleşti.

 

İstihdama

STB Yönetim Kurulu Başkanı Cevdet Mete imzalanan protokolle ilgili olarak, “Sakarya girişimcilik potansiyeli çok yüksek bir şehir. KOBİ'lerimiz ekonomiye yön veren önemli yapılar. Yeni girişimler, yeni işletmeler şehrimizin ve ülkemizin ekonomisine ve istihdamına katkı sağladığı gibi toplumda sosyal olarak da çok önemli pozitif etkilere sahip. Devletimizin girişimcilerimizi yüreklendirmesi ve desteklemesi çok kıymetli. Şimdiden girişimci adaylarımıza başarılar diliyorum” dedi. 

 

Artan oranlar

İlimizdeki girişimci sayısının artırılmasının desteklenmesi gerektiğine dikkat çeken İl Müdürü Tekin Kaya, ülkemizin gelişimi ve istihdamın artırılmasında yeni iş alanlarının oluşturulmasının önemli olduğunu ifade ederek, her yıl İlimizde artan oranda girişimcilik eğitim programı düzenlendiğini açılan programlara olan yoğun talep ve başvuruların memnuniyet verici olduğunu belirtti.

 

Eğitime katılın

Girişimci adaylarına verdikleri eğitim desteği için Sakarya Ticaret Borsası Başkanı Cevdet METE ve Yönetim Kurulu üyelerine teşekkür etti. Kaya, “Girişimci adaylarının KOSGEB’in yeni girişimci desteğinden yararlanabilmeleri için girişimcilik eğitim programlarına katılarak, katılımcı belgesi almaları gerekmektedir. Eğitim programları 2018 yılının Ocak ayında başlatılacak olup konu ile ilgili detaylı bilgi için iş kur ile iletişime geçebilirler”dedi.

13 Ocak 2018 , Cumartesi Bu haber toplam 344 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın