Günün Tarihi:16 Aralık 2018

 

 

SASKİ suyu yönetecek


SASKİ Genel Müdürü Doç.Dr. Rüstem Keleş, yeni nesil abone sistemi ve şehre yeni su kaynakları üzerine çalıştıklarını açıkladı.

Tapu kayıtları

Yeni Nesil Abone Sistemi ile bu alanda Türkiye’nin en önde gelen kurumlarından birisi olduklarını vurgulayan Keleş, “Vatandaşımız bize ev yapmak istiyorum diye geldiğinde vatandaşlık numarasını sisteme girdiğimiz anda otomatik olarak tapu kayıtları ve belediyelerden diğer kayıtlar alınıyor. Otomatik olarak işlem üretiliyor. Daha sahaya gitmeden kanalizasyon ve suyu nereden bağlayacağımızı belirliyoruz” dedi.  

Su yönetimi kurmak

Keleş, “Yüzde 100 güvenli, hızlı ve etkin bir şekilde bu hizmetleri veriyoruz. Elemanlarımızın sahada yaptıkları çalışmaları da anlık olarak takip edebiliyoruz. Temel olarak hedefimiz bütünleşik kentsel su yönetimi sistemini kurmak. Bütün altyapımızı, yeni yaptığımız projeleri, ihaleleri bu mantıkla yapıyoruz” dedi.

Yeni su kaynakları

Şehrin su yönetiminde yeni bir sistem üzerine çalıştıklarını da açıklayan SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş, “Şehrimizin tek içmesuyu kaynağı Sapanca Gölü. İçmesuyunu Sapanca Gölümüzden Hızırilyas Su Yönetim Merkezine ulaştırarak burada arıtıp şehrimize dağıtıyoruz. Önümüzdeki yıl Akçay Barajımızdan su almayı planlıyoruz. Ballıkaya Barajı’nda çalışmalar tamamlanmak üzere. Kuzeyde Çamdağı Barajı inşa etmeyi planlıyoruz” dedi.  

Su kullanımı

Genel Müdür Keleş, “Tüm bu yeni su kaynakları da dikkate alındığında üzerinde çalıştığımız sistem su talebini yönetecek. Tüm fayda yarar analizlerini yapacak ve anlık su almak noktalarını belirleyecek. Su dağıtımı ve enerji dengelemesi için kaynak kullanımı optimizasyonu yapacak. Bu kapsamda Sakarya Üniversitesinden hocalarımızla görüştük. Çalışmamızın daha da geliştirilmesi için üniversitemizin görüşlerine her zaman açığız. Gerçekleştirilen toplantının hayırlara vesile olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

14 Ocak 2018 , Pazar Bu haber toplam 403 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın