Günün Tarihi:16 Aralık 2018

 

 

Cevat Demir farklı kazandı


Sakarya Otobüsçüler ve Servis Araçları Esnaf Odası’nın dün 4 adaylı olarak yapılan genel kurulunda mevcut başkan Cevat Demir yediden başkanlığa seçildi. Demir 312 üyenin oyunu alırken diğer adaylardan Armağan Altun 175, Hasan Kadiroğlu 169 Zeki Avvuran ise 22 oy alabildi.

Genel kurul

Sakarya Otobüsçüler ve Servis Araçları Esnaf Odası’nın olağan genel kurulu dün Serdivan Belediyesi Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. Genel kurula SESOB Başkanı Hasan Alişan, APEK Yönetim Kurulu Başkanı Sebahattin Karasakal, oda başkanları, davetliler ve oda üyeleri katıldı.

Tepki gösterdi

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başlayan genel kurulda üyelerin toplantı salonuna girmeyip dışarıda durmasına divan başkanı Hasan Alişan tepki gösterdi. Salonda çok az sayıda üye olmasını eleştiren Alişan, ‘Dışarıda bulunanlar gelmeyeceklerse toplantıyı iptal edelim. 4 yıl önce yapılan kongrede salon tıklım tıklımdı, esnafın bütün sorunları çözüldü galiba kimse salona bile girmiyor’ dedi.  Alişan’ın bu sözlerinin ardından dışarıda bulunan üyeler salona girmeye başladı ve genel kurula devam edildi.

Adaylar konuştu

Yönetimin mali ve idari açıdan ibra edilmesinin ardından ise dilek ve temenniler bölümüne geçildi. Bu bölümde başkan adayları sıra ile kürsüye çıkarak konuşmalarını yaptılar. İlk olarak kürsüye çıkan başkan adayı Armağan Altun, “ Yıllardır bu sektörde oda olarak bir adım ileri gidemedik. Hep birlikte birliğimizi bozmadan bu sorunları çözmek için yola çıktık. Daha iyi hizmet için odamızı tabela odası değil hizmet odası yapmak için adayım” dedi.

‘Omuz omuza’

Recep Avvuran ise, hizmet için oda başkanlığına tekrar aday olduğunu ifade etti. Uzun yıllardan beri sektöre hizmet ettiğini belirten Hasan Kadiroğlu, “ Başkan olacağıma inanıyorum ve sizleri mahcup etmeyeceğim. Omuz omuza olacağız” dedi. Adayların ardından kürsüye çıkan Sakarya Otobüsçüler ve Servis Araçları Esnaf Odası Başkanı Cevat Demir 4 yıldan beri gerçekleştirdikleri çalışmalar hakkında üyelere bilgiler verdi.

Esnafın yararına

S plaka konusunda uzun uğraşlar sonrasında esnafa çok önemli bir kazanım sağladıklarını hatırlatan Cevat Demir, “Esnaflarımız şirketlere giderek iş isterken S plaka sonrasında aranan ve istenen insanlar haline geldiler. Bu aynı zamanda mesleğimize kalite de getirdi. İstanbul’da esnaflar ayaklandı ve sadece 10 yıllık kiralama hakkı elde ettiler. Sakarya’da ise SESOB Başkanımız ve Büyükşehir Belediye Başkanımızın da destekleri ile esnafımıza tapusunu vermiş olduk. Bunun yanında esnafımızın yararına bir çok çalışma gerçekleştirdik” ifadelerini kullandı.

Listedeki isimler

Cevat Demir’in Başkanlığında yönetim kurulunda şu isimler aldı. Muzaffer Arslan, Halit Yaşaroğlu, Tacettin Erdem, Abdullah Ocak, Tolga Tüfekçioğlu, Bayram Küçük. Yönetim Kurulu Yedek: Engin Pişkin, Refik Aydın, Erkan Seviç, Selim Sezer, Recep Barmaksız, Ferit Kurtoğlu. Denetim Kurulu Asil: Arif Mıntıncık, Emre Sağlık, Ali Pertev. Denetim Kurulu Yedek: Cihan Çınar, Furkan Mutlu, Akın Narin. 

14 Ocak 2018 , Pazar Bu haber toplam 442 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın