Günün Tarihi:16 Aralık 2018

 

 

Empati’ye yoğun ilgi


Hendek Belediyesi, 7-14 Ocak Beyaz Baston Görme Engelliler Haftası olması nedeniyle kurduğu Empati İstasyonu’na öğrenciler ve vatandaşlar büyük ilgi gösteriyorlar.

Atike Hanım

Sadece Hendek’ten değil, Adapazarı’ndan da ziyaretçilerin gittiği Empati Merkezi’nin bu haftaki konukları Sakarya Uğur Okulları Yüzme Takımı ve Gönüllü Yürekler Ekibi ve Atike Hanım Ortaokulu oldu.

Karanlık ortam

Beyaz baston görme engelliler haftası sebebiyle Engelliler Yüzme Türkiye Şampiyonu Sakaryalı Yusuf Durdurmuş öncülüğünde tamamen karanlık ortam olarak kurulan Hendek Belediyesi "EMPATİ İSTASYONU" nu gezen öğrenciler, Brail Alfabesi, Abaküs ve Beyaz Baston kullanmayı denediler.

Alışveriş yaptılar

Bir an için bile olsa görme engelli bireyin yerine kendileri geçerek Trafikte karşıdan karsiya geçtiler, alışveriş yaptılar. Öğrenciler Empati Merkezi’ni kurarak empati yapmalarına olanak sağlayan Hendek Belediyesi’ne teşekkür ettiler. Empati İstasyonu Şubat ayına kadar açık olacak.

14 Ocak 2018 , Pazar Bu haber toplam 394 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın