Günün Tarihi:16 Aralık 2018

 

 

Emlakçılarda başkan değişmedi


Sakarya Emlak Komisyoncuları ve Danışmanları Esnaf Odası’nın dün iki adaylı olarak yapılan olağan genel kurulunda mevcut Başkan Selçuk Başak 129 oy alarak yeniden başkan seçildi. Başkanlık yarışına giren diğer aday Gökhan İn ise 76 oy aldı.

Genel kurul

Sakarya Emlak Komisyoncuları ve Danışmanları Esnaf Odası’nın olağan genel kurulu dün gerçekleştirildi. Kristal Düğün Salonu’nda yapılan genel kurula SESOB Başkanı Hasan Alişan, SATSO Yönetim Kurulu Üyesi Emrullah Terzioğlu, Sebze ve Meyveciler Odası Başkanı Muzaffer Kabacan, Çiçekçilik, Hediyelik Eşya ve Züccaciyeler Odası Başkanı Ahmet Hamdi Ürküt, Sakarya Sandalyeciler ve Mobilyacılar Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Muhittin Kılıç, üyeler ve davetliler katıldı.

Mesleğin itibarı

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başlayan genel kurulda yönetim kurulu idari ve mali açıdan üyelerce ibra edildi. Yönetimin ibrasının ardından ise dilek ve temenniler bölümüne geçilirken ilk sözü alan SESOB Başkanı Hasan Alişan, kongrenin esnaflar adına hayırlı olmasını diledi. Alişan’ın ardından kürsüye çıkan Başkan Adayı Gökhan İn, “ Sizlerle aynı mesleği paylaşmaktan onur duyuyorum ve hizmet vermenin adayı olduğumu dile getirmek istiyorum Çıktığımız yol kırgınlık ve küslük yolu olmasın. Amacımız birliği sağlayarak mesleğin itibarını artırmaktır.” şeklinde konuştu.

 ‘Hizmetlere devam’

Sakarya Emlak Komisyoncuları ve Danışmanları Esnaf Odası Başkanı Selçuk Başak ise, “ Birlik ve berberliğe ihtiyacımız olan bir dönemdeyiz. Hizmetlerimize aynı şekilde devam edeceğiz. Önümüzdeki süreç emlak müşavirleri yasası için son viraj olacaktır. Türkiye web tapu sistemini pilot bölge olarak Sakarya’da kuracağız Allah nasip ederse. Emlak odalarının içinde bulunacağı bir federasyon için çalışmalar sürüyor diğer illerde de bu kurulduğunda daha da güçlü olacağız. İnşallah odamıza ait bir gayrimenkul alacağız. Emlak yasası ile artık herkesin bir emlak danışmanı olacak” şeklinde konuştu. Konuşmaların ardından gerçekleştirilen seçimde 129 üyenin oyunu alan Selçuk Başak yeniden başkanlığa seçildi. Diğer aday Gökhan İn ise 76 oy alabildi. Seçim sonrasında meslekte 10 yıldan fazla süredir hizmet veren 60 esnafa teşekkür belgesi verildi. 

 

Kazanan Liste

Başkan: Selçuk Başak

Yönetim Kurulu Asil: Erol Maden, Zülgani Çeken, Murat Aykut, Hüseyin Yazıcı, Hürsel Serbes, Mehmet Hakan Kocaman

Yönetim Kurulu Yedek: Şaban Bayrak, Kadir Açıkdeniz, Mehmet Yılmaz, Hüseyin Eryiğit, Ali Osman Yüksel, Ünzile Kuru, Mustafa Özdemir

Denetim Kurulu Asil: Enes Uçak, Fahri Levent Dalgakıran, Hakan Kocabıyık

Denetim Kurulu Yedek: Bilal Div, Melih Yılmaz, Recep Ergelen

Kaybeden Liste

Başkan Adayı: Gökhan İn

Yönetim Kurulu Asil: Recep Kaya, Mustafa Keyik, Cevat Koç, Kamil Şahan Demir, Mustafa Gözyuman, Haluk Zor

Yönetim Kurulu Yedek: Adnan Sarıçizmeli Bahadır Yurt, Gökhan Karabağ, Emrah Öztor, Erol Şakrıl, Cengiz Korkmaz, Cemil Demirci

Denetim Kurulu Asil: Mehmet Sevindi, Erkan Yılmaz, Selma Gönül

Denetim Kurulu Yedek: Macit Alankaya, Hüseyin Hızal, Serkan Yavuz

14 Ocak 2018 , Pazar Bu haber toplam 583 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın