Günün Tarihi:18 Ekim 2019

‘Sapanca’ya yatırımlar sürecek’


Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Sapanca Belediye Başkanı Aydın Yılmazer’i ziyaret etti.

Hayırlı olsun

SASKİ Genel Müdürü Dr. Rüstem Keleş ve Genel Sekreter Yardımcısı Ayhan Kardan’ın da yer aldığı görüşmede Sapanca’da devam eden yatırımlar masaya yatırıldı. Aydın Yılmazer Sapanca’da hayata geçirilen asfalt çalışmaları için Başkan Toçoğlu’na teşekkür etti. Başkan Toçoğlu ise asfalt çalışmalarının Sapanca’ya hayırlı olmasını temenni etti. Heyet daha sonra Büyükşehir Belediyesi tarafından Sapanca’ya kazandırılan spor kompleksinde devam eden çalışmaları yerinde inceledi.

 

Hizmet teşekkürü

Ziyaretinden dolayı Başkan Toçoğlu’na teşekkür ederek konuşmalarına başlayan Sapanca Belediye Başkanı Aydın Yılmazer, “Büyükşehir Belediyemiz altyapı ve üstyapıda birçok yatırımı ilçemizde hayata geçirdi. Şu anda da hem altyapıda hem üstyapıda devam eden çalışmalar mevcut. Sapanca Spor Kompleksi, arıtma tesisi ve isale hattı inşa ediliyor. Bunların yanında asfalt anlamında da bu yıl Sapancamız için çok verimli geçti. Daha önce 12 kilometrelik arterler yenilenmişti. Şimdi de ilçemizin merkezinde bulunan cadde ve ara arterler Büyükşehir Belediyemizin ekipleri tarafından yeni yüzlerine kavuşturuldu. Başkanımız Zeki Toçoğlu’na ilçem ve hemşehrilerim adına teşekkür ediyorum” dedi.

 

Spor kompleksinde

Sapanca’da gerçekleştirdikleri yatırımların hız kesmeden devam ettiğini aktaran Başkan Zeki Toçoğlu, “Bu yıl 16 ilçe ve şehir merkezinde 700 bin tonun üzerinde asfalt çalışmaları gerçekleştirdik. Sapanca’da daha önce 12 kilometrelik güzergahları yenilemiştik, son olarak ise ilçe merkezinde bulunan caddeleri tamamladık. Spor kompleksimizde çalışmalar devam ediyor. Ekiplerimiz tribün kısımlarının imalatlarını sürdürüyor. Sapanca’ya ve hemşehrilerimize hayırlı olsun” dedi.

 

Altyapıya dev yatırımlar

Altyapı yatırımlarına da değinen Başkan Toçoğlu, “Sapanca İçmesuyu projemiz kapsamında 7 mahallemiz için 19 kilometrelik yeni bir içmesuyu hattı inşa ediyoruz. 2 milyon lira olan Memnuniye İçmesuyu Arıtma Tesisi’miz tamamlanıyor. Sapanca’nın yüksek kesimlerindeki 10 mahalleye daha sağlıklı ve daha bol içmesuyu ulaştıracağız. Doğa harikası Sapanca’mıza yatırımlarımız devam edecek” dedi.

16 Ocak 2018 , Salı Bu haber toplam 587 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU