Günün Tarihi:17 Şubat 2019

 

 

Taşkısığı’nda Okuma Halkaları’


Adapazarı Taşkısığı Ortaokulu öğrencileri ile Adapazarı Gençlik Merkezi arasında ‘Okuma Halkaları’ projesi yapıldı. Proje kapsamında öğrencilerin okuma alışkanlığı kazandırılması hedefleniyor.

Taşkısığı Ortaokulu öğrencileri, Adapazarı Gençlik Merkezinden gelen eğitimcilerle ayda bir defa bir araya gelerek okuma halkası oluşturup kitap okuyorlar. Eğitmenler Gülsüm Başar, Sümeyye Durmaz ve Meryem Yıldırım okula gelerek öğrencilerle o ay okudukları kitap üzerine muhabbet ediyorlar, kitap kritiği yapıyorlar. Aynı zamanda öğrenciler okuduğunu anlama ve anladığını ifade edebilme becerisi kazanıyorlar. Okul Türkçe koordinatörü Gülden Gülşen, öğrencilerin bu proje sayesinde hem yazar hakkında bilgi edinme hem de okuduğu kitabı eleştirel gözle değerlendirme becerisi kazandıklarını ifade etti. Adapazarı Gençlik Merkezi eğitmeni Gülsüm Başar, öğrencilere her ay bir kitap okutup o kitap hakkında öğrencilerin tahlil yaptıklarını ve bu sayede konuşma ve ifade etme yeteneklerini geliştirdiğini vurguladı. Sohbet ortamında geçen bu proje, okula ve öğrencilere yepyeni kazanımlar sağlıyor. Okul Müdürü Hilmi Çil de, okullarında yapılan bu projeyle öğrencilerin daha verimli ders çalışma ve öğrendiklerini sözlü ve yazılı ifade edebilme imkanı bulduklarını söyleyerek Adapazarı Gençlik Merkezine teşekkürlerini belirtti. Halkaları görüntüleyen ise SATSO Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 10-İ öğrencisi Hami Tekinbaş oldu.

19 Ocak 2018 , Cuma Bu haber toplam 612 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın