Günün Tarihi:17 Şubat 2019

 

 

Akademi’de güz finali


Serdivan Çocuk Akademisi’nin, Akademi’yi ve Akademi faaliyetlerini tanımaları amacıyla, güz döneminde uygulamaya koyduğu okul ziyaretlerinde son misafiri Hendek Yeniyüzyıl İlkokulu oldu.

En eğlenceli

Misafir öğrenciler ebru dersinde geleneksel sanatlarımızdan ebru ile tanışırken; zeka oyunları, renkli düşler, ingilizce ve neşeli bilim kulüplerine de katılarak öğrenmenin en eğlenceli yolunu tattılar. Kur’an-ı Kerim’i okuma, Peygamber Efendimiz’in hayatı ve çocuklarla ilişkisi, ahlaki değerleri ve bu değerlerin gündelik hayattaki karşılığı konularının işlendiği Temel Dini Bilgiler dersinde ise öğrenciler; doğruluk, güven, dürüstlük gibi farklı konuları da öğrenme fırsatı buldular.  Derslerin sonunda başarı gösteren ve Kur’an-ı Kerim’e geçen öğrencilere ise düzenlenen programda “Kur’an-ı Kerim’e Geçtim” belgeleri verildi.

 

Tecrübe etme

Serdivan Çocuk Akademisi’nden yapılan açıklamada; güz dönemi boyunca kulüp çalışmalarına kayıt olan 500 öğrencinin yanı sıra, eğitim kurumlarından toplam 2 bin 500 öğrencinin de akademiye misafir olduğu belirtilirken; ayrıca Mülteci Çocukların Türk Eğitim Sistemine Entegrasyonu Projesi (PICTES) kapsamında Serdivan’daki ilk ve orta düzeyde öğrenim gören 190 öğrencinin de 9 hafta boyunca kulüp faaliyetlerine katıldığı bildirildi.

20 Ocak 2018 , Cumartesi Bu haber toplam 527 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın