Günün Tarihi:15 Aralık 2019

Minikler afeti öğrendi


Sakarya Afet Bilinçlendirme, Afete Hazırlama ve Arama Kurtarma Derneği (S.A.B.A.H.) Akyazı Nevruz Banoğlu İlkokulu’nun miniklerine afet eğitimi verdi.

25 anasınıfı

S.A.B.A.H. Derneğinin bu haftaki konukları Akyazı Nevruz Banoğlu İlkokulu Ana sınıfı öğrencileri idi. S.A.B.A.H. Derneğine ait Eğitim merkezi salonundaki eğitime 25 anasınıfı öğrencisi öğretmenleri ile birlikte katıldı.

Tedbir

Bu haftaki eğitime Sakarya TRAC’ın eğitim elemanları da katıldı. Eğitimde afetlerin neler olduğu ve nasıl meydana geldiği hakkında bilgi verildikten sonra Depremle iç içe yaşamak zorunda olduğumuz bölgemizde depremin zararlarından korunmak ve en az zarar görmek için ev ve iş yerlerimizde alabileceğimiz tedbirler anlatıldı.

Deprem çantası

Miniklere Deprem çantasında bulunması gereken malzemeler, bunların nasıl kullanılacağı öğretildi. Çök kapan tutun uygulamalarına yer verildi. Sakarya Trac ta amatör telsizciliğin önemi hakkında bilgiler verdi. Telsizin kullanılmasını anlatarak miniklerle telsiz konuşması uygulamaları yaptı.

21 Ocak 2018 , Pazar Bu haber toplam 545 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU