Günün Tarihi:22 Mart 2019

Gönüllülere ilk yardım eğitimi


İlimizde yürütülen O Kahraman Benim Projesi kapsamında AFAD Gönüllülerine ve öğrencilerine ilk yardım eğitimleri verildi.

Fırsat

Proje kapsamında Gönüllü olan vatandaşlara ve eğitimlere katılmayı talep eden öğrencilere olası afet ve acil durumlarda neler yapılması gerektiğini öğrenerek bilinçleniyor ve çevresini de bilinçlendirmede önemli rol oynuyorlar. Kurumumuz koordinasyonunda gerçekleştirilen eğitimlerde İl Sağlık Müdürlüğümüz eğitmenleri tarafından AFAD toplantı salonunda yapılan İlk Yardım eğitiminde Gönüllülere  konuşma yapan İl Müdürüm Hüseyin Kaşkaş, “Bu eğitimler sizler için fırsattır. AFAD Gönüllülerimize ve öğrencilerimize 'Temel Afet Bilinci, İlk Yardım, Yangınlara Müdahale ve Hafif Arama Kurtarma eğitimleri olmak üzere 4 aşamalı bir eğitim veriyoruz. Tüm bu eğitimlerimizin amacı önce insan, önce hayat anlayışını hakim kılmak ve afet öncesinde afete hazır bilinçli gençler, bilinçli toplum yetiştirmektir. İnsan hayatından daha önemli bir şey yoktur” diyerek katılımcılara ve sağlık müdürlüğü eğitmenlerine teşekkür ederek eğitimlerde başarılar diledi.

Eğitim

Sabah ve öğlen programı kapsamında gerçekleşen eğitimde gönüllüler ve öğrenciler; Genel ilk yardım bilgileri, hasta ve olay yerinin değerlendirilmesi, temel yaşam desteği, kanamalarda ilk yardım, yaralanmalarda ilk yardım, bilinç bozukluklarında ilk yardım, kırık ve çıkıklarda ilk yardım, yanık ve donmalarda ilk yardım, zehirlenmelerde ilk yardım, ısırma ve sokmalarda ilk yardım ile hasta /yaralı taşıma teknikleri konularında teorik ve uygulamalı bilgiler aktarılarak eğitim sona erdi.

24 Ocak 2018 , Çarşamba Bu haber toplam 386 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın