Günün Tarihi:26 Haziran 2019

Valilikten açıklama


Sakarya Valiliği Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde meydana gelen gıda zehirlenmesi olayı ile ilgili olarak dün yaptığı açıklamasında zehirlenenlerin sayısının 309’u bulduğu vurgulanarak, “Olayın sonuna kadar takipçisi olacağımızı ifade etmek istiyoruz” denildi.

Basın yazınca

Sakarya Valiliği’nden şu açıklama yapıldı: “Bazı basın organlarında gıda zehirlenmesi ile ilgili çıkan haberler İl Sağlık Müdürlüğü’nce incelenmiş olup, aşağıdaki açıklamaya ihtiyaç duyulmuştur”.

Takipçisi olacağız

Açıklama şöyle devam ediyor; “Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde meydana gelen gıda zehirlenmesiyle ilgili adli ve idari soruşturma devam etmektedir. Personellerimize, hasta ve refakatçilerimize tekrar geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor yaşanan bu üzücü olayın sonuna kadar takipçisi olacağımızı ifade etmek istiyoruz”.

1 ile 3 gün içinde

“Gıda zehirlenmelerine sebep olan bakteri vücuda girdikten sonra belli bir kuluçka süresini tamamlayarak belirti vermeye başlamaktadır. Hastalığın etkilerinin ortalama 1 ile 3 gün arasında ortaya çıkması nedeniyle hasta sayımız günden güne değişiklik göstermiştir”.

Kimler etkilendi?

“Etkilerin ortaya çıkmaya başladığı ilk gün 71 olan hasta sayımız geçen süreç içerisinde bugün itibarıyla 22 doktor, 86 yardımcı sağlık personeli, 160 diğer hastane personeli, 17 hasta, 24 refakatçi olmak üzere toplam 309’dur”.

12 kişi hastanede

“24 Ocak 2018 tarihi itibarıyla 4 yardımcı sağlık personeli, 8 diğer hastane personelimiz olmak üzere 12 hastamız yatarak tedavi görmektedir. Hastalarımızın yapılan kontrollerinde genel durumlarının iyi olduğu tespit edilmiş çoğu taburcu olacak duruma gelmiştir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.”

 

25 Ocak 2018 , Perşembe Bu haber toplam 478 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama