Günün Tarihi:26 Mart 2019

‘Kredilere ulaşamıyoruz’


AK Parti Sakarya Milletvekillerinin, Sakarya Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odasını ziyaretinde bakkal esnaflarının yaşadığı sorunlar ve talepler iletildi.

Esnafın beklentisi

AK Parti Genel Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi Sakarya Milletvekili Recep Uncuoğlu ile AK Parti Genel Merkez Disiplin Kurulu Üyesi Sakarya Milletvekili Ayhan Sefer Üstün, Sakarya Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası Başkanı Ahmet Akdardağan’a güven tazeleyerek yeniden başkan seçilmesi dolayısıyla hayırlı olsun ziyaretleri gerçekleştirdiler. Adapazarı İlçe Başkanı Mustafa Ak ve yönetiminin de yer aldığı ziyaretlerde esnafların sorunları, ekonomik beklentiler ve yeni düzenlemeler hakkında fikir alış verişi yapıldı.

 

Vergi oranları yüksek

Her iki ziyarette esnafın yaşadığı sorunlar dile getiren Başkan Akdardağan bakkal esnafının sorunlarını milletvekillerine ileterek, “Esnafımızın taleplerine her zaman duyarlı yaklaşan hükümetimize ve milletvekillerimize teşekkür ediyoruz. Son zamanlarda esnafımız vergilerden yana büyük sıkıntı yaşıyor. Kira, stopaj ve faiz yükünün yanı sıra kredilere ulaşım konusunda zorluk çekiyoruz. Organize Sanayi Bölgelerinde faaliyet gösteren sanayicimiz ile 5 metrekarelik dükkan işleten esnafımız neredeyse aynı vergileri ödüyor. Geçimini zorla temin eden esnafımızın öncelikli isteği budur. Kredilere ulaşım konusunda ivedilikle kolaylık sağlanmalıdır” dedi.

 

Marketler ve kaçakçılık

Akdardağan, “ Zincir marketlerin hızla artması ve her sokak arasında dahi açılması esnafımızı yok ediyor. Zincir marketlere acilen sınırlama getirilerek yeni şubelerinin açılmasına izin verilmemelidir. Kaçakçılık konusunda yaptırımlar ağırlaştırılmalı. Her adım başı açılan tütün satış yerlerine sınırlama getirilmeli. Perakende yasasında iyileştirmeler yapılmasını da bekliyoruz. Esnafımızın korunarak desteklenmesi ise en büyük beklentimizdir” diye konuştu.

 

Takipçisi olacağız

Milletvekillerine iletilen sorun ve taleplerin takipçisi olacaklarını söyleyen Başkan Akdardağan, “Siyasiler, yerel yöneticilerimiz, STK’lar, kamu kurumları ve biz esnaflar şehrimizde örnek bir uyumla çalışıyoruz. Esnafımızı temsil noktasında yeri geliyor Ankara’da, yeri geldiğinde değişik platformlarda ortak çalışmalar yapıyoruz. Sorunlarımızın çözümü için uyumlu çalışmaya ve sorunlarımızın takipçisi olamaya devam edeceğiz” dedi.

25 Ocak 2018 , Perşembe Bu haber toplam 492 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın