Günün Tarihi:20 Mayıs 2019

Renkli şubat etkinlikleri


Büyükşehir Belediyesi Şubat Kültür Sanat Etkinlikleri takvimi açıklandı. Söyleşi ve imza günlerinden konserlere, tiyatro gösterimlerinden sergi açılışlarına ve sinema günlerine kadar birçok renkli etkinlik Sakaryalılar ile buluşacak.

Yoğun program

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı tarafından her ay düzenli olarak gerçekleştirilen Kültür Sanat Etkinliklerinde Şubat takvimi açıklandı. Söyleşi ve imza günlerinden konserlere, tiyatro gösterimlerinden sergi açılışlarına, sinema günlerinden panellere kadar birçok renkli etkinliği Sakaryalılar ile buluşturan programlarda Şubat takvimi de yoğun programlara sahne olacak.

Herkes davetli

Takvim ile ilgili açıklamalarda bulunan Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı İbrahim Aktürk, “Şubat Kültür Sanat Etkinliklerimizde takvimimiz belirlendi. Konserler, tiyatro gösterimleri, sinema günleri, paneller, söyleşi ve imza günleri ile sergi açılışlarımız etkinliklerimizde yer alacak. Türkiye ve Dünya’da birçok ödül alan Semih Kaplanoğlu, Buğday filminin gösterimi ve söyleşi programında Sakarya’da olacak. Prof. Dr. Cemalettin Latiç, konferansta kültür sanat dostlarıyla buluşacak. Söyleşi ve imza günlerinin yanı sıra Sait Faik paneli de Şubat ayı etkinliklerimiz içerisinde yer alacak. Tiyatro gösterimleri izleyicilerini konuk edecek. Etkinliklerimize tüm kültür sanat dostlarını davet ediyorum” dedi. 

Takvim

Şubat Kültür Sanat Takvimi şu şekilde; Film Gösterimi; Söyleşi-Buğday / Semih Kaplanoğlu- Moderatör: Enver Gülşen-Film Gösterimi: 18.00 Söyleşi: 20.00- 3 Şubat Cumartesi / 18.00 / AKM. Sergi; Sultan V. Mehmed Reşad ve Dönemi Fotoğraf Sergisi – TBMM Milli Saraylar 7 Şubat Çarşamba / 18.00 / Ofis Sanat Merkezi. Tiyatro Buluşması; Bayrak – İstanbul Devlet Tiyatrosu- 7 Şubat Çarşamba / AKM / 20.00- Biletler, Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı’nda. Söyleşi ve İmza Günü; Taha Kılınç – Kırmadan İncitmeden  9 Şubat Cuma / AKM / 19.00,  Samet Doğan – Cuma Günü Uçmayan Kuş 12 Şubat Pazartesi / OSM / 19.00, Söyleşi; İbnülemin Mahmud Kemal İnal – Dursun Gürlek 13 Şubat Salı / OSM / 18.00, Tiyatro Buluşması; Leblebici Horhor – Trabzon Devlet Tiyatrosu 13-14 Şubat Salı-Çarşamba / AKM / 20.00/ Biletler, Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı’nda. Panel; Konuşmacılar: Mete Çubukçu, Yrd. Doç. Dr. Bora Bayraktar, Yrd. Doç. Dr. Veysel KurtKonu: Fırat Kalkanı’ndan Zeytin Dalı Harekına Türkiye’nin Suriye Politikası 15 Şubat Perşembe / AKM / 19.00, Söyleşi / Dinleti- Eserlerin Işığından- Konuk: Göksel Baktagir- Moderatör: Doç. Dr. Enver Mete Aslan 16 Şubat Cuma / Ziya Taşkent Konser Salonu / 19.00. Konferans Konuşmacı: Prof. Dr. Cemalettin Latiç Konu:  Bir İnsanlık Suçu: Bosna Savaşı19 Şubat Pazartesi / AKM / 19.00, Söyleşi ve İmza Günü; Adalet Çakır – Geydim Hırkayı 20 Şubat Salı / OSM / 19.00, Söyleşi; Konu: 2019’ Giderken Türkiye’nin Yol Haritası ve Bölgemizde Yaşanan Gelişmeler Konuk: İbrahim Karagül Moderatör: Ersin Çelik 21 Şubat Çarşamba / OSM / 19.00, Söyleşi ve İmza Günü; Ali Işık – Beni Hikayeden Çıkart  / 23 Şubat Cuma Lise Etkinliği / Vali Mustafa Cahit Kıraç Anadolu Lisesi / 14.00 Kütüphane Etkinliği / Faik Baysal Kütüphanesi / 18.00, Panel; Konuşmacılar: Prof. Dr. Ümit Meriç, Ahmet Murat, Yusuf Kot Konu: Babamın Kitapları ya da Bir Kütüphaneyle Büyümek 23 Şubat Cuma / AKM / 19.00, Panel; Konuşmacılar: Necati Mert, Prof. Dr. Mustafa İsen, Prof. Dr. Yılmaz Daşçıoğlu, Muhsin Mete Konu: Sait Faik 26 Şubat Pazartesi / AKM / 19.00, Söyleşi ve İmza Günü; Doğukan İşler – Rüya Kadar  / 27 Şubat Salı, Lise Etkinliği / Sezginler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi / 14.00, Kütüphane Etkinliği / Faik Baysal Kütüphanesi / 18.00, Sinema Gösterimleri; İnsanlıktan Uzakta / 8 Şubat Perşembe / OSM / 20.00 Satıcı / 15 Şubat Perşembe / OSM / 20.00 Ben, Daniel Blake / 22 Şubat Perşembe / OSM / 20.00

29 Ocak 2018 , Pazartesi Bu haber toplam 596 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama