Günün Tarihi:24 Mayıs 2019

SAMEK’le yeteneğini geliştirdi


Asıl mesleği gelinlik tasarımcısı olan ve hobi olarak başladığı resim sanatı ile 10 yıldır uğraşan Sakaryalı Ressam Sevgi Öztaş, elektronik geri dönüşüm malzemeleri tekrar sanatla buluşturarak hayat veriyor.

Dönüşüm malzemeleri

Ressam Sevgi Öztaş, “Sevgiye Dair Her şey” sloganı ile tasarım ve resim sanatını Osmanlı Tuğrası, Kaplumbağa Terbiyecisi, Afgan Kızı ve Kız Kulesi olarak da dekoratif minderle buluşturuyor. Öztaş, şimdiye kadar Sakarya içi ve dışında 12 kişisel, 6 da karma sergiye katıldı. Elektronik geri dönüşüm malzemeleri olan diyot, kablo telleri ve atık pilleri resim sanatına uygulayan ressam, Osman Hamdi Bey’in eseri ‘Kaplumbağa Terbiyecisi’ ve Steve McCurry’nin ‘Afgan Kızı’ fotoğraf portrelerini elektronik geri dönüşüm malzemeleri kullanarak sanat ile buluşturarak tekrar hayat verdi.

 

Zevk içerisinde

Kullanılmayan elektronik geri dönüşüm malzemelerini sanat ile buluşturarak tekrar hayat veren Ressam Öztaş, hobi olarak başladığı resim sanatını 10 yıldır büyük bir zevk içerisinde sürdürdüğünü belirterek, şimdiye kadar katıldığı birçok serginin dışında, eserlerini “Sevgiye Dair Her Şey” sloganı ile sürdüreceğini söyledi. Öztaş, “Gerçek mesleğim gelinlik tasarımcısı olmakla beraber, hobi olarak başladığım sanat hayatıma; SAMEK kurslarında aldığım eğitimle devam ettim. Yeteneğimi geliştirerek ardından kişisel resim sergileri açmaya başladım. Birçok açtığım sergide eserlerimi ziyaretçilerin huzuruna sunarak, dekoratif minderle buluşturdum” dedi.

3 Şubat 2018 , Cumartesi Bu haber toplam 2789 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama