Yaşayarak öğreten park9 Şubat 2018, Cuma

Teorik eğitimler

Okullara yönelik eğitim programları kapsamında, her dönem olduğu gibi bu dönem de yoğun ilgi gören Serdivan Trafik Park, minik misafirlerine trafik bilgilerini teorik eğitimin ardından pratik yaptırarak öğretiyor.

 

Yarım milyon

Serdivan Trafik Park yetkilileri tarafından yapılan açıklamada; hizmete girdiği günden bu yana Serdivan Trafik Park’ta yarım milyon ziyaretçinin ağırlandığı belirtilirken, bu süre içerisinde 60 bin öğrenciye de pedallı araçlar eşliğinde uygulamalı olarak trafik eğitimi verildiği bildirildi.

 

Komşu illerden

Serdivan Trafik Park’a Sakarya’nın yanı sıra çevre illerden de yoğun talep olduğu ifade edilirken, yapılan program kapsamında tüm taleplerin değerlendirildiği ve ziyarete gelen okullara trafik eğitiminin, alanında uzman eğitmenler tarafından uygulamalı olarak verildiği belirtildi.

 

3 bin 530 kişi

Ülkemizde meydana gelen trafik kazalarının yoğunluğu sebebiyle trafik eğitiminin önemine dikkat çeken Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, “Geçtiğimiz yıl Türkiye genelinde maalesef 410 bin 367 trafik kazası meydana geldi ve ne yazık ki bu kazalarda 3 bin 530 vatandaşımız hayatını kaybetti. İstatistikleri incelediğimizde, trafikte yaşanan problemlerin büyük bir kısmının eğitim eksikliğinden kaynakladığını görüyoruz” dedi.  

 

Minik bir şehir

Başkan Alemdar, “Bu sebeple çocuklarımızın gelecekte trafikte karşılaşacakları durumları küçük yaşta tecrübe edinebilmeleri için 2011 yılında 10 bin metrekarelik minik bir şehir kurduk. Hizmete açıldığı tarihten günümüze kadar 60 bin yavrumuzu da trafik ve trafik kuralları hakkında bilinçlendirdik. Amacımız, güvenli yarınlar için bilinçli çocuklar yetiştirmek.” dedi.

Bu haber toplam 939 defa okundu.