Günün Tarihi:17 Ocak 2019

 

 

Yaşayarak öğreten park


Serdivan Belediyesi’nin 2011 yılında “Bilinçli Çocuklar Güvenli Yarınlar” sloganıyla hayata geçirdiği Serdivan Trafik Park, uygulamalı trafik eğitimlerine devam ediyor.

Teorik eğitimler

Okullara yönelik eğitim programları kapsamında, her dönem olduğu gibi bu dönem de yoğun ilgi gören Serdivan Trafik Park, minik misafirlerine trafik bilgilerini teorik eğitimin ardından pratik yaptırarak öğretiyor.

 

Yarım milyon

Serdivan Trafik Park yetkilileri tarafından yapılan açıklamada; hizmete girdiği günden bu yana Serdivan Trafik Park’ta yarım milyon ziyaretçinin ağırlandığı belirtilirken, bu süre içerisinde 60 bin öğrenciye de pedallı araçlar eşliğinde uygulamalı olarak trafik eğitimi verildiği bildirildi.

 

Komşu illerden

Serdivan Trafik Park’a Sakarya’nın yanı sıra çevre illerden de yoğun talep olduğu ifade edilirken, yapılan program kapsamında tüm taleplerin değerlendirildiği ve ziyarete gelen okullara trafik eğitiminin, alanında uzman eğitmenler tarafından uygulamalı olarak verildiği belirtildi.

 

3 bin 530 kişi

Ülkemizde meydana gelen trafik kazalarının yoğunluğu sebebiyle trafik eğitiminin önemine dikkat çeken Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, “Geçtiğimiz yıl Türkiye genelinde maalesef 410 bin 367 trafik kazası meydana geldi ve ne yazık ki bu kazalarda 3 bin 530 vatandaşımız hayatını kaybetti. İstatistikleri incelediğimizde, trafikte yaşanan problemlerin büyük bir kısmının eğitim eksikliğinden kaynakladığını görüyoruz” dedi.  

 

Minik bir şehir

Başkan Alemdar, “Bu sebeple çocuklarımızın gelecekte trafikte karşılaşacakları durumları küçük yaşta tecrübe edinebilmeleri için 2011 yılında 10 bin metrekarelik minik bir şehir kurduk. Hizmete açıldığı tarihten günümüze kadar 60 bin yavrumuzu da trafik ve trafik kuralları hakkında bilinçlendirdik. Amacımız, güvenli yarınlar için bilinçli çocuklar yetiştirmek.” dedi.

9 Şubat 2018 , Cuma Bu haber toplam 925 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın