Günün Tarihi:18 Aralık 2018

 

 

Akyazı’ya Z kütüphane


Akyazı Nevruz Banoğlu İlkokulunda Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek programı (ÇOGEP) kapsamında zenginleştirilmiş Z kütüphanesi protokol tarafından açılışı yapıldı.

Şehit adı

Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü ve Akyazı İlçe Emniyet Müdürlüğünce Çocuk ve Gençler Sosyal koruma ve Destek programı (ÇOGEP) kapsamında Z kütüphanesi açılışını yaptı. Şehit Olgun Küpçü’nün adının verildiği Z kütüphanesi Akyazı protokolü tarafından açıldı.

Suç ortamında

İlçe Emniyet Müdürü İbrahim Bedir yaptığı açılış konuşmasından, “Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı (ÇOGEP) kapsamında öğrencilerin sosyal gelişimine katkıda bulunmak, toplumsal yaşama ilişkin bilgi ve becerilerini artırmak, öğrenme ve araştırma becerilerini geliştirmek, öğrencileri suç ortamından uzak tutmak, verimli zaman geçirmelerini sağlamak, toplumsal farkındalık ve duyarlılıklarını geliştirmek, milli kimlik ve aidiyet duygularını geliştirmek istiyoruz” dedi.

81 il’de yapılıyor

Bedir, “Emniyet teşkilatı ile bölge insanı arasından diyaloğu artırmak ve bilinçli nesillerin yetişmesine katkı sağlamak amacıyla 81 İlimizde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenen okullarda Asayiş Dairesi başkanlığı koordinesinde Zenginleştirilmiş kütüphane projesi uygulamaya konuldu” dedi.

Zeka oyunları

Bedir, “Zenginleştirmiş Kütüphaneler,zeka oyunları,  okuma ve dinleme materyallerinin bir arada bulunduğu, sesli ve elektronik kitaplar gibi alternatif okuma seçeneklerinden öğrencilerin faydalanabileceği, taşınabilir raflarıyla, ahşap ve kumaş malzemelerle kaplanmış duvarlarıyla, estetik ve pedagojik açıdan uygun renkleriyle çocuklarda okuma alışkanlığı ve zevki uyandıran, onları kütüphaneye çekecek mekanlar şeklinde tasarlandı” diye konuştu.

Şehit polis memuru

Bedir, “Emniyet Genel müdürlüğü Asayiş Dairesi Başkanlığı koordinesinde oluşturulan Z Kütüphanelere Aziz Şehitlerimizin isimleri veriliyor. Nitekim Akyazı Nevruz Banoğlu İlkokulunda Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ve Akyazı İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği tarafından kurulan ve açılışı gerçekleştirilen Z kütüphanesine de İlçemiz şehitlerinden Şehit Polis Memuru Olgun Küpçünün adı verildi ve açılışı yapılarak öğrencilerin hizmetine sunuldu” dedi.

Açılışa katılım

Açılış öncesi İlçe Müftüsü İzzet Şener tarafından dua yapıldı. Açılışa Akyazı Kaymakam vekili Hendek kaymakamı Burhan Orhan, Belediye başkanı Hasan Akcan, İlçe Emniyet Müdürü İbrahim Bedir, İlçe Müftüsü İzzet Şener, Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri, Başkomiser İshak Göz, Emniyet mensupları, Öğretmeler, Öğrenciler ve öğrenci Velileri katıldı.

11 Şubat 2018 , Pazar Bu haber toplam 405 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın