Mühendislikler tanıtıldı!12 Şubat 2018, Pazartesi

Ortak çalışma

Mimar ve Mühendisler Grubu Sakarya Şubesi ve Figen Sakallıoğlu Anadolu Lisesi’nin ortak programında, konularında uzman mimar ve mühendisler öğrencilere Bilgisayar, Endüstri, İnşaat ve Makine Mühendisliği ile Mimarlık alanında mesleklerini anlattılar.

Üniversite hayatı

Okul Müdürü Özer Yüksel, "Öğrencilerimize üniversite hayatını hangi alanda sürdürmek istediklerini sorduk. Uygulanan anket sonucunda öğrencilerimizin ilgi duyduğu meslek gruplarından 'Bilgisayar, Endüstri, İnşaat ve Makine Mühendisliği ile Mimarlık' alanlarında yapılacak sunumlar için MMG Sakarya Şubesi ile görüşerek ortak program yaptık. Katkılarından dolayı kendilerine teşekkür ediyorum." dedi. 

Meslekleri anlattılar

Bu kapsamda; 'Bilgisayar Mühendisliği' tanıtımını Gözde Sökezoğlu,  'Endüstri Mühendisliği' tanıtımını Endüstri  Yüksek Mühendisi Arş. Gör. Mehmet Fatih Taşkın, 'İnşaat Mühendisliği' tanıtımını  İnşaat Yüksek Mühendisi Ahmet Zahit Elmas ve 'Makine Mühendisliği' tanıtımını Yrd. Doç. Dr. Recep Kılıç sunumlarıyla yaptılar. Teknik meslek gruplarının tanıtımında da 'Mimarlık' tanıtımını Bilal Kamış gerçekleştirdi.

Yön verme

Mimar ve Mühendisler Grubu Şube Başkanı Naci İris; “Sunumların öğrencilerin hayatlarına yön verebilme konusunda önemli olduğunu düşünüyoruz. Son derece verimli geçen söyleşiler sonucunda öğrenciler hedef belirleme konusunda ufuklarının açıldığını düşünüyoruz. Bu kapsamda işlerinden  feragat edip sunum yapan üyelerimize de teşekkür ediyorum. Okul müdürümüzün gayretini tebrik ediyoruz." dedi. 

 'İnşaat Mühendisliği' tanıtımını gerçekleştiren İnşaat Yüksek Mühendisi Ahmet Zahit Elmas’ı öğrencileri ilgiyle dinlediler.

‘Bilgisayar Mühendisliği' tanıtımını yapan Gözde Sökezoğlu’na Okul Müdürü Özer Yüksel çiçek takdim etti.

‘Endüstri Mühendisliği' tanıtımını yapan Endüstri Yüksek Mühendisi Arş. Gör. Mehmet Fatih Taşkın ile 'Makine Mühendisliği' tanıtan Yrd. Doç. Dr. Recep Kılıç’a sunumları sonrasında teşekkür edildi.

Teknik meslek gruplarının tanıtımında mimarlığı anlatan Bilal Kamış’a Okul Müdürü Özer Yüksel çiçek vererek teşekkür etti.

 

Bu haber toplam 1036 defa okundu.

Resim Galerisi