Günün Tarihi:17 Ocak 2019

 

 

‘Mehmetçiğin yanında durmaya devam edin’


Bir dizi programa katılmak için ilimize gelen emekli bordo bereli binbaşı, terör ve güvenlik uzmanı Abdullah Ağar gazetemizi ziyaret ederek Sakaryalılara mesaj verdi.

Terör uzmanı

Zeytin Dalı Harekâtı’nın başladığı günden beri sınır bölgesinde askeri manevi destek veren ve ‘Üstün Cesaret ve Feragat Beratı’ sahibi, ulusal kanallarda terör uzmanı olarak analizler yapan emekli Binbaşı Abdullah Ağar, bir dizi programa katılmak üzere geldiği ilimizde gazetemizi de ziyaret etti.

 

Ağar’ı ağırladık

Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Halil İbrahim Balcı, Yazı İşleri Müdürü Ekrem Ürdüç ve Spor Müdürü Ali Fikri Aşık tarafından ağırlanan, terör uzmanı Ağar, Afrin’de Mehmetçiğin çelik gibi bir irade gösterdiğini vurguladı.

 

Çelik gibi irade

Yazı İşleri Müdürü Ekrem Ürdüç’e özel açıklamalarda bulunan Ağar, herkesin birlik ve beraberliğini pekiştirmesi gerektiğini söyledi. Ülkemizin ve Mehmetçiğin şahlanışına birlik olarak destek olunması gerektiğine vurgu yapan Ağar, “Kahraman Mehmetçiğimiz Afrin’de, Kuzey Irak noktasında çelik gibi bir irade gösteriyor. Bölgeyi yakın bilen biriyim. Operasyon oldukça başarılı bir şekilde ilerliyor. Arazi şartları çok engebeli olduğundan ilerleyiş emin adımlarla yürüyor. Bu harekata herkes manevi olarak destek olmalı” dedi.

 

Askerin postalı

Afrin'de operasyonda olan bir askerin postallarının hali görenleri duygulandırırken, Ağar paylaştığı fotoğraf için şöyle konuştu. ‘Afrin dağlarındaki Mehmetçik’ten. Mücadelede yaşam, ölüm, neşe, gırgır, keder, onur kısaca budur. POSTAL’dadır her şey. Serdengeçti bir bedbinlik, kavruk bir savrukluk, sessiz bir haykırış. Ve hepsiyle onurlu bir şahlanış. Ve herşeyi, her zaman en güzel POSTAL anlatır.’ Burada fotoğrafa dikkatle bakarsak, Mehmetçiğin arazide durumunu en iyi şekilde anlarız” diye konuştu.

 

Batı dünyası

Ağar, “ABD, Rusya ve Kıta Avrupa'sı Türkiye'nin Afrin operasyonunun sonuçlarına bakarak yeni stratejiler belirleyecektir. Afrin'de, TSK'nın azmi ve gücünü Batı dünyası test ediyor. Aynı zamanda Türk kamuoyunun birlik ve beraberliği de test ediliyor. Afrin Harekâtı'nın başarısı Menbiç'i etkileyecek. ABD'nin siyaseti pragmatist ve çözümcüdür. Ne kazandığına ve ne kazanacağına bakar. Burası çok önemli bir test alanı. Afrin Cumhuriyet tarihinin en önemli atılımıdır. Allah Mehmetçiğe güç ve kuvvet versin.

 

Sivil hassasiyeti

Zeytin Dalı operasyonun süresiyle ilgili sorulan soruya cevap veren Ağar, “Yaklaşık 4 milyon kilometrekarelik bir alanda 250 bin nüfuslu bir bölgede terör örgütü ile mücadele ediyorsunuz. 9-11 bin arasında bir sayısı olduğu ifade edilen bir terörist grup var karşımızda. 2. Dünya Savaşı'ndan bu yana karşı karşıya kalınmadık bir tahkimat var. Adeta yerin altına metro tünelleri kazmışlar. Bir de sivillerin zarar görmemesi için hassasiyetlerimiz var. Operasyonlar uzayabilir, uzadıkça hassasiyetler artabilir. Hazırlıklı olmalıyız” şeklinde konuştu.

 

Milli silahlarımız  

Ağar gerçekleştirilen operasyonlarda kullanılan yerli ve milli silahların önemine değinerek, “Bu bir gurur vesiledir. Milletimiz evlatları milletimizin silahlarını kullanıyorlar ve terör yuvalarını bir bir dağıtıyorlar. Biz bir olursak, Mehmetlerimiz moralle bu işin üstesinden gelecektir” dedi.

 

DAEŞ’i kuranlar

Hac ile hilalin savaşı yaşandığına dikkat çeken Ağar, “Çöküşün içinde yer alan batı dünyası yaptığı algıyla islamofobi Avrupa geneline yaydı ve zihinlere yerleştirdi. Tabi ki burada temkinli ve ihtiyatlı davranmak lazım. DAEŞ’i İslami örgüt gibi göstererek kuranlar bu oyunu hala kurguluyor ve oynuyorlar. Bizim ise dikkatli olmamız lazım ve bu türlü oyunlarla etrafımızı kuşatarak girmek, bölmek isteyenlere pirim vermemeliyiz” dedi.

 

Sakarya önemli bir şehir

Tüm ülke genelinde olduğu gibi Sakaryalıların Afrin’de görev yapan kahraman Mehmetçiğimize gönderilen malzemeler konusunda değerlendirme yapan Ağar, “Bu çok önemli. Bu millet her zamanki gibi duruşunu gösteriyor. Sakarya milli mücadele ruhunu bilen ve yaşayan en önemli şehirlerimizden. Tabi ki askerimizin buradan gönderilen atkılara, berelere, atkılara ihtiyacı yok. Önemli olan Mehmetçiklerimizin, Mehmetlerimizin yanında durmak. Manevi olarak onları desteklemek. Onlarda bunu biliyor ve çok moral buluyorlar. Sakarya’lılar Mehmetçiğimizin yanında durmaya ve beraberliğimizi muhafaza edelim” diye konuştu. 

13 Şubat 2018 , Salı Bu haber toplam 398 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın