‘FETÖ’nün hep karşısında oldum’13 Şubat 2018, Salı

15 Temmuz sonrası

Şubat ayı Genişletilmiş İlçe divan toplantısına katılan Av. Mustafa Yaman, aynı zamanda Saadet Partisi İstanbul İl Yönetim Kurulu üyeliği görevini de sürdürdüğünün altını çizerek;

"Ben ve Saadet Partisi camiası, ömrümüz boyunca Fetö'nün karşısında olduk. İslamı ve Kuran'ı ılımlaştıran, Sünnet'i yok sayan bu zihniyetin karşısında, 15 Temmuz'dan sonra değil, yıllardır mücadele ediyoruz" dedi. 

 

Tutuklu yargılanma

Geçtiğimiz aylarda Bylock suçlamasıyla tutuklanan HUDER Başkanı Av Mustafa Yaman, FETÖ'nün şifreli haberleşme programı Bylock'u kullandığı iddiasıyla, tutuklu yargılanmış, ancak güncellenen 'Bylock' listesinde adının çıkartılması üzerine İstanbul 35. Ağır Mahkemesi tarafından tahliyesine karar verilmişti.

 

Genel başkan

İlçe divan toplantısına başkanlık eden Yaşar Günay, bir aylık çalışmalar hakkında birim yöneticilerinden sözlü ve yazılı raporlar aldı. Tek gündemlerinin 18 Şubat 2018 Pazar günü yapılacak İl Kongresi hazırlıkları olduğunu dile getiren Günay, "Genel Başkanımız Temel Karamollaoğlu'nun katılımıyla yapılacak İl Kongremiz, seçim startını verdiğimiz ilk hamle olacaktır. Başta Erenler olmak üzere, ilimizin her köşesinde halkımızı kongreye davet edeceğiz ve  partimizi anlatacağız” dedi.

 

İtirafçılık

Huder Başkanı Av. Mustafa Yaman, FETÖ yapısıyla hiç bir zaman iş tutmayan tek partinin Saadet Partisi olduğunu kaydederek, "Bu gün gibi açıkken, Saadet Partisi İstanbul İl Yönetim Kurulu toplantısı çıkışında beni göz altına almaları manidardır. Bana partim aleyhine itirafçılık bile teklif edildi" dedi.

 

Mağdur oldu

Metris Cezaevinde yaşadığı 70 günlük tutukluluk sürecini de anlatan Yaman, "FETÖ´ye Türkiye´deki en uzak insanlardan biriyim. Adımın anılması bile benim için mağduriyet oluşturuyor. Türkiye´de hukukun ve adaletin tesis edileceği günlere ümitlerini artıran bir karar verildi. Ama daha yolun çok başındayız. 10 binlerce insan bu işten mağdur oldu. Yargı misyonunu üstlenmiş kişilerin daha dikkatli olması gerekir." diye konuştu.

Bu haber toplam 814 defa okundu.