Günün Tarihi:17 Ocak 2019

 

 

‘Türkiye birleştirici devlet’


Makedonya’nın Debre Belediye Başkanı Ruzhdi Lata Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk’ü ziyaret etti. Kardeş belediyelerin başkanları Türk-İslam birlikteliğine vurgu yapan mesajlar verdiler.

Kardeş ziyareti

Erenler Belediyesi ile Debre Belediyesi, bir buçuk yıl önce Makedonya’da imzalanan protokol ile kardeş belediye olmuşlardı. Kardeşliği pekiştirmek adına Erenler Belediyesi’ni ziyaret eden Başkan Lata FETÖ yapılanması ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Türk-İslam birlikteliğiyle ilgili izlediği politikalarla ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Bir millet iki devlet

Türkiye’nin birleştirici ve güçlü bir devlet olduğuna vurgu yapan Debre Belediye Başkanı Ruzhdi Lata, “Türkiye’ye geldiğimde kendi evimdeymiş gibi hissediyorum. Türkiye bütün Balkanları içine alan tek devlettir. Biz bir millet iki devletiz. 500 yıl birlikte yaşadık, İnşallah Recep Tayyip Erdoğan’nın izlediği adaletli ve Türk- İslam dünyasını birleştirici ve güçlü politikaları ile bin yıllarca beraberce birlik içerisinde yaşayacağız.  Bu konuda üstümüze düşen görev neyse yapmaya hazırız. Bütün belediyeler ile bir olup çalışmalıyız. Allah Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve politikamızın önünü açsın” dedi.

FETÖ’ye geçit yok

FETÖ terör örgütünü içlerinde barındırmadıklarını bundan sonrada barınamayacaklarına vurgu yapan Başkan Lata, “ Üstüne basa basa söylemek isterim ki başkanlığım süresince içimizde FETÖ mensubu 1 kişi bile barınamamıştır. Emin olun bundan sonra da bizim belediyemiz ve tüm ilçe belediyelerimiz de barınamayacaktır. Biz Osmanlıdan beri Müslümanız ve her zaman Müslüman kalacağız. Sübyan okullarımız kuran kurslarımız ile İslam dinine hizmet ediyoruz” dedi.

Birlik ve beraberlik

Lata, “İslam dininin daha doğru öğretilmesi ve iyi anlatılması için çalışıyoruz.  Çalışma programı olarak ön planda tuttuğum nokta hem hükümetim ile hem Türkiye ile birlik ve beraberlik içerisinde ortak çalışmalar gerçekleştirmektir. Arnavutları Türkiye’den ayırmak istiyorlar fakat asla bunu gerçekleştiremeyecekler. Bağlarımızı güçlendirmek adına elimizden geleni yapmaya hazırız” dedi.

Bizim kardeşliğimiz

Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk, “1 buçuk yıl önce 15 Temmuz hain darbe girişiminden 3-4 gün önce gerçekleştirdiğimiz buluşmada kardeşlik protokolünü imzaladık.  FETÖ denilen lanet örgütün kalkışma hareketinden dolayı bir araya gelemedik. Bizim kardeşliğimiz sıradan bir kardeşlik değildir. Dolayısıyla Başkanımızın bugün ki ziyareti de kardeşliğimizi desteklemekte ve pekiştirmektedir” dedi.  

Türk İslam Birliği

Öztürk, “Bundan sonra Afrin’de hain teröristler ile savaşıyor olsak da biz dosta düşmana gücümüzü, kardeşliğimizi, Türk İslam birliğini göstermeye devam ediyoruz. İnşallah bu süreçte Debre ve Türk- İslam dünyasının diğer belediyeleri ile irtibat halinde olmaya, ortak çalışmalar yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Hain taktikler

Debre Belediye Başkanına İslam Dünyasına ve Türkiye’ye karşı hassasiyetlerinden dolayı teşekkür eden Başkan Öztürk “ Başkanımızın Türkiye ve İslam duyarlılığını çok iyi biliyoruz. FETÖ’ye karşı tutumunu da çok iyi biliyoruz. Biz bir bütünüz. Hain Avrupa böl parçala yut taktiğini Türkiye’de yapmaya kalktı her zaman olduğu gibi sıradan taktikleri tutmadı. Çünkü artık sıradan bir liderimiz yok. Tüm dünyanın kabul ettiği dünya liderimiz var. Bu sebeple biz bir bütün olmaya mecburuz” dedi.

Plaket verdi

Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk kardeş belediye protokolü imzaladığı Debre Belediye Başkanı RuzhdiLata’ya ziyaretin anısına plaket takdim ederek ortak projeler yapmak için anlaştılar.

13 Şubat 2018 , Salı Bu haber toplam 202 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın