İYİ Parti Akyazı’da Servet Top seçildi13 Şubat 2018, Salı

Akşener’den mesaj

Kendi binalarında yaptıkları genel kurula İl Yönetim Kurulu Üyesi Mecdi Cengiz başkanlık etti. Saygı duruşu ve istiklal marşının söylenmesi ile başlayan kongrede  Divan başkanı İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener tarafından gönderilen mesajı okudu.  Mesajı okuduktan sonra konuşma yapan Cengiz, “ Çok zor bir dönemeçten geçiyoruz. Partimizde yer alan yöneticiler alın teri ile kazandıklarını üstlendikleri kutsal görev için harcıyorlar. Mevcut iktidar bizi yani muhalefeti adeta bir düşman gibi görüyor. Sindirme politikası uyguluyor. Bütün medya ellerinde. İşimiz zor ama biz zorlukları aşıp iktidar olacağız.”

Mücadele

Cengiz, “  Hiçbir dönemde dinin siyasete bu kadar bulaştığını görmedik. 250 bin kişiye yaklaşan diyanet ordusu tamamen iktidarın emrinde ve onları korkutarak sindirerek parti militanı gibi kullanıyorlar. Bilindiği gibi Sayın Cumhurbaşkanı zaman zaman muhtarlarla toplantı yapıyor. O toplantılarda tek bir muhtarın çıkıp konuştuğunu gören var mı? Elbette yok. Çünkü onların beyinleri o toplantılarda yıkanıyor ve onlara psikolojik baskı uygulanıyor. İşte böyle bir güçle bizim mücadele etmemiz gerekiyor. Bizde yılmadan, korkmadan mücadelemizi sürdüreceğiz” dedi.

Teşekkür

Seçim sonuçlarının açıklanmasının ardından konuşma yapan Servet Top, “Herkesin desteğini bekliyorum. Partimizde kırılma darılma asla olmamalı. Zor bir görev üstlendik ama üstesinden geleceğimize olan inancım tamdır. İYİ Parti olarak bayrağını seven, Ülkesini seven herkesi partimiz çatısına davet ediyoruz. Oy kullanan herkese teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

Liste

Seçime atanmış başkan olan Servet Top tarafından hazırlanan tek listeyle gidildi ve seçim sonunda Servet Top tekrar başkan seçildi. Yönetim Kurulu(Asil); Ayşe Aşar, Nermin Gül, Hatice Durmuş, İlknur Güner, Oya Kurt, Dilek Bayram, Kerem Durmuş, Adem Güner, Fatih Çakmak, Serkan Kurt, Murat Aydın, Gökhan Kaçar, İshak Çetin, Ergün Koç, Alaattin Elma, Mehmet Yılmaz, İdris Çalış, Bülent Süt, Fatih Özkal, Yakup Keskin, Oktay Açıkgöz, Sait Uluköylü ve Orhan Yılmaz seçildi. 

Bu haber toplam 437 defa okundu.