Kamera enseledi!13 Şubat 2018, Salı

Şeker Mahallesi

Olay, 5 Şubat Pazartesi günü saat 17.20 sıralarında Şeker Mahallesi’nde meydana geldi. Edinilen bilgilere göre, hırsız bisikleti ile Ahmet Yesevi Caddesi üzerinde bulunan E.Ö.'ye ait dükkana geldi. Dükkanın boş olduğunu fark eden hırsız bir süre etrafı kolaçan etti.

Kutuyu aldı

Daha sonrasında dükkanda ve etrafında kimsenin olmamasını fırsat bilen zanlı rahat tavırları ile tezgahın üstünde bulunan cami yardım kutusunu çaldı. İçerisinde yaklaşık 300 TL olduğu öğrenilen kutuyu çalan hırsız, dükkana geldiği bisikletine yönelerek kayıplara karıştı.

Polis tespit etti

Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği’nce yapılan çalışmalar neticesinde, sadaka kutusu hırsızlığına karışan kişinin E.K. (60) olduğu tespit edildi. Daha önceden de 4 adet hırsızlık kaydı bulunan E.K., ekiplerce gözaltına alındı. Emniyetteki ifadesinde parayı çaldığı için pişman olduğunu söyleyen şüpheli, tamamlanan işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Kameralı tespit

Öte yandan, yaşanan hırsızlık anı saniye saniye güvenlik kamerasına yansıdı. Görüntülerde, şüphelinin bisikleti ile dükkana gelmesi ve içerisi girmesi görülüyor. Daha sonrasında etrafı bir süre kolaçan eden hırsızın kutuyu çalarak dışarı çıkması görülüyor.

 

Bu haber toplam 492 defa okundu.