Günün Tarihi:22 Mart 2019

Kaşkaş çalışmaları anlattı


Afete Hazır Okul projesi kapsamında Arifiye’deki okullarda ‘Temel Afet Bilinci’ eğitimleri verdiklerini belirten Kaşkaş, Başkan İsmail Karakullukçu'ya çalışmaları hakkında bilgiler verdi.

Afet çantası

Hüseyin Kaşkaş, “AFAD eğitmenlerimiz tarafından verilen eğitimlerde öğrencilere ve öğretmenlere; AFAD’ın tanımı, afetin tanımı, ilimizde ve ülkemizde meydana gelen afet türlerinin neler olduğu, afetler sırasında hangi doğru davranış modellerinin uygulanacağı, afetler öncesi ve sonrasında ne gibi tedbirler alınacağı ve neler yapılması gerektiği,  her an hazır durumunda bulunması gereken afet çantasının önemi ve içinde neler olması gerektiği öğretiliyor” diye konuştu.

‘Elimizden geleni yapıyoruz’

Başkan İsmail Karakullukçu da ziyaretten ve eğitim çalışmalarından duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “İl Afet ve Acil Durum Müdürümüz Sayın; Hüseyin Kaşkaş'ın ziyareti bizleri ziyadesiyle memnun etti. Hepimizin malumu, ülkemiz deprem kuşağı üzerinde bulunuyor. Yine en son, depremin insanları öldürmediğini, bilinçsizce ve depreme dayanıklı olarak yapılmayan binaların insanları öldürdüğünü, 17 Ağustos 1999 tarihinde yaşadığımız deprem felaketiyle bir kez daha tecrübe ettik. Belediyeler olarak, 18 yıldır imar planlarımızı arazinin jeolojik yapısına uygun hazırlıyor, bina ve kat yüksekliklerini buna göre belirliyor, binaların depreme dayanıklı olarak yapılması için elimizden geleni yapıyoruz” dedi.

Teşekkür

Karakullukçu konuşmasını şu ifadelerle sürdürdü; “Diğer taraftan da, depremin ülkemizin bir gerçeği olduğunu ve onunla birlikte yaşamamız gerektiğini öğrenmemiz ve çocuklarımıza öğretmemiz gerekiyor. Yine, çocuklarımıza küçük yaşlardan itibaren ilk yardım eğitimlerini ve çevrelerinde; trafik kazası ve çeşitli nedenlerle çıkabilecek yangınlara müdahaleyi öğretmemiz gerekiyor. Bu bakımdan, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğümüzün ilimizdeki tüm okullarda yaptığı eğitim, büyük önem taşıyor. Bu vesile ile nazik ziyareti nedeniyle Hüseyin Kaşkaş'a çok teşekkür ediyor, çalışmalarında başarılar diliyorum.”   

 

17 Şubat 2018 , Cumartesi Bu haber toplam 314 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın