Günün Tarihi:19 Aralık 2018

 

 

Meslekleri tanıyorlar


Figen Sakallıoğlu Anadolu Lisesinde; öğrencilerin meslekleri tanımalarına, hedef belirlemelerine ve belirledikleri hedeflere ulaşmak için motivasyonlarının artırılmasına yönelik geleneksel FSAL Kariyer Günleri etkinliğinin 2. haftası tamamlandı.

Tanıtım seminerleri

Bu kapsamda; Tıp Hekimliği, Eczacılık, Hukuk ve Yöneticilik meslek tanıtım seminerleri gerçekleştirildi. Etkinliklerde; Tıp Hekimliği tanıtımında Sakarya Eğitim Araştırma Hastanesi Kadın Doğum Uzmanı Dr. Melih Demir, Eczacılık alanında Eczacı Gökberk Karabay, Hukuk alanında Avukat Asena Alpaslan Burak, Yöneticilik alanında Başak Traktör Türkiye Satış Direktörü Murat Yamak öğrencilerle biraraya gelerek mesleklerinin tanıtımını yaptılar.

 

Meslek gurupları

FSAL Müdürü Özer Yüksel; “Öğrencilerimizle, meslek gurupları temsilcilerinin gerçekleştirdikleri söyleşilerin, öğrencilerimizin hayatlarına yön verebilme bağlamında çok önemli olduğunu düşünüyoruz. Son derece  samimi ve verimli geçen söyleşiler sonucunda, öğrencilerimizin geleceğe yönelik hedef belirleme konusunda, ufuklarının açıldığını ve bu durumun motivasyonlarının güçlenmesine katkı sağladığını gözlemliyoruz. Bu etkinliklere katılmak üzere, yoğun iş ortamlarından feragat edip, sunum yapan çok değerli meslek grubu temsilcilerimize de teşekkür ediyorum” dedi.

17 Şubat 2018 , Cumartesi Bu haber toplam 393 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın