Günün Tarihi:18 Aralık 2018

 

 

Ferizli’den Suriye’ye yardım eli


Ferizli Belediyesi, Türkiye’deki Suriyeli vatandaşların ihtiyaçlarının karşılanması maksadıyla un yardım kampanyası başlattı.

İnceleme

Geçtiğimiz haftalarda Ferizli Belediye Başkanı Ahmet Soğuk oluşturduğu heyetle Kilis ve Hatay illerinde bir dizi ziyaretler yapmıştı. Ziyaret kapsamında Kilis Vali Yardımcılığına geçici görevle atanan Ferizli Kaymakamı Hakan Yavuz Erdoğan’la görüşen heyet; birlikte bölgede yaşanan gelişmeleri yerinde incelemişlerdi. Bölgeye acil insani yardım yapma kararı almışlardı.

Bir ekmeğe muhtaçlar

Yapılan incelemelerin ve tespitlerin ardından Başkan Soğuk, “Kilis ve Hatay illerinde yaptığımız ziyaretlerde Ferizli’de beraber çalıştığımız değerli Kaymakamımız Sayın Hakan Yavuz Erdoğan ile bölgede yaşayan Suriyeli kardeşlerimizi de ziyaret ettik. Gördük ki kardeşlerimizin acil bir somun ekmeğe ihtiyaçları var.  Rabbim kimseyi vatansız, yersiz-yurtsuz bırakmasın. Sayın kaymakamımızla yaptığımız tespitler sonucu bölgeye acil un yardımı yapma kararı aldık. Ferizli ve Sakarya olarak bugüne kadar çok sayıda yardım kampanyası gerçekleştirdik” ifadelerini kullandı.

Un

Soğuk, “Ferizli’den un yardımı için, sınırımızdaki kamplarda yaşayan ve yardıma muhtaç durumdaki Suriyeli kardeşlerimize bir kez daha yardım elimizi uzatıyoruz. Hayırseverlikleriyle her zaman mazlumların yanında olan, vicdan ve hemhal erdemine sahip tüm hemşerilerimizin yardım kampanyamıza desteklerini bekliyoruz. Rabbim yaptığınız ve yapacağınız yardımları makbul buyursun. Yardım etmek isteyen vatandaşlarımız diledikleri yerlerden unlarını temin ederek ‘Belediyemiz Kültür ve Sosyal işler müdürlüğüyle’ irtibat sağlayabilirler” diye konuştu. Yardım yapmak isteyen vatandaşlar Ferizli Belediyesi’nin 0264 781 7011 numaralı hattından bilgi alabilirler. 

18 Şubat 2018 , Pazar Bu haber toplam 284 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın