Günün Tarihi:22 Ocak 2019

 

 

İsteğimiz olmazsa istifa ederiz


Erdoğan Isır İl Kongresinde yapmış olduğu konuşmasında, Milletvekili genel seçimlerinde kontenjansız ön seçim yapacağız sözü vermiştik.

İsimler

Sakarya İl Başkanı Erdoğan Isır, Adapazarı İlçe Başkanı Fatma Kurtuluş, Akyazı İlçe Başkanı Recep Furuncuoğlu, Arife İlçe Başkanı Ali Gökpınar, Erenler İlçe Başkanı Mustafa Çınal, Ferizli İlçe Başkanı Rüştü Yüksek, Gevye İlçe Başkanı Recep Güner, Karapürçek İlçe Başkanı Nizamettin Yıldız, Karasu İlçe Başkanı Nurhan Aydın, Kocaeli İlçe Başkanı Mithat Sarı, Pamukova İlçe Başkanı Ali Teke, Sapanca İlçe Başkanı Cengiz Çicek, Serdivan İlçe Başkanı Sebahattin Gülbaş ve Sögütlü İlçe Başkanı Ekrem Kayar bir bildiri yazarak imzaladılar.

Bildiri

İmzalanan o bildiride şu ifadeler yer alıyor; “Bizler aşağıdaki imzaları olan, Cumhuriyet Halk Partisi Sakarya İlçe Başkanları ve İl Başkanı olarak; yapılacak olan Milletvekili seçimlerinde partimiz adayların Gene Merkez kontenjanı ayrılmaksızın ön seçim ile belirlenmesini istiyor ve talep ediyoruz. Bunun İçin örgütümüzle birlikte tüm imkânlarımızla çalışmaya söz veriyoruz. Bu çalışmalarımıza rağmen İlimizde kontenjansız ön seçim kararı alınmazsa görevlerimizden istifa edeceğimizi beyan ediyoruz.”

Mücadele

Isır, “Bu sözümüzün gereğini yerine getirmek için 9-10 Mart’ta yapılacak olan tüzük kurultayında imzaları bulunan İlçe Başkanlarımızla CHP Sakarya milletvekili adaylarının, partimize kayıtlı tüm üyelerinin katılımı ile hakim gözetiminde yapılacak ön seçim ile belirlenmesi için mücadele edeceğiz” ifadelerini kullandı. 

19 Şubat 2018 , Pazartesi Bu haber toplam 402 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın