Günün Tarihi:15 Aralık 2018

 

 

30 yıllık hatlar yenilendi


Kaynarca Taşoluk Mahallesi’nde 30 yıllık olan 2 kilometrelik içmesuyu şebeke hattını yenilediklerini belirten SASKİ İlçe İşletmeler Dairesi Başkanı Koncuk, “Bu çalışmalarla birlikte mahallenin içmesuyu geleceğini tamamen garanti altına almış olduk” dedi.

10 milyon

Kaynarca’nın Taşoluk Mahallesi’nde içmesuyu altyapısını yeniledikleri bilgisini veren İlçe İşletmeler Dairesi Başkanı Bayram Koncuk, “Kaynarca’da hayata geçirdiğimiz 10 milyonluk yatırımla ilçenin 45 mahallesine Hızırilyas Su Yönetim Merkezi’nde dünya standartlarında arıtılan Sapanca Gölü suyunu ulaştırmıştık. Yaşanan lokal sorunlara yönelik müdahalelerimiz de devam ediyor. Taşoluk Mahallesi’nde gerçekleştirdiğimiz bu çalışmalarla birlikte mahallenin içmesuyu geleceğini tamamen garanti altına almış olduk.  Taşoluk Mahallesi’nde mevcut içmesuyu şebekesinin 30 yıllık eski hatlardan oluşması nedeniyle kireçlenme ve su kaçağı gibi sorunlar yaşanıyordu. Ayrıca hatlar çok deforme olmuştu, çapları ise yetersizdi.”

İçmesuyu

Koncuk, “Yaptığımız müdahale ile bölgenin 2 kilometrelik içmesuyu şebeke hattını yeniledik. Tamamladığımız bu çalışmalarla ise Taşoluk-Kadıköy eski içmesuyu deposunu iptal ederek yeni inşa edilen 600 metreküplük Müezzinler Deposundan alınan birinci sınıf Sapanca suyunu vatandaşlarımızın musluklarına ulaştırdık. Sakarya genelinde lokal problemlerin çözümüne yönelik çalışmalarımıza aralıksız devam edeceğiz” dedi. 

20 Şubat 2018 , Salı Bu haber toplam 457 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın