Günün Tarihi:19 Eylül 2019

İki dernekten birlik mesajı


Sakarya Rumeli Balkan Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Mehmet Şehit, beraberindeki dernek yöneticileri ile birlikte, Şaban Kınalı’nın organizasyonuyla Sakarya Mahallesi’nde bulunan Kınalı’lı hemşehrilerini ziyaret ederek, birlik ve beraberlik mesajları verdi.

Göç etmiş

Göreve geldiği ilk günden itibaren gece gündüz demeden dernek çalışmalarına yönetimiyle birlikte hızlı başlayan Sakarya Rumeli Balkan Derneği Başkanı Mehmet Şehit; beraberindeki yöneticileri ile birlikteSakarya Mahallesi’nde bulunan Kınalı’lı hemşehrilerini ziyaret ederek, Makedonya’nın Manastır’a bağlı Kınalı Köyü’nden ve Makedonya’nın çeşitli yörelerinden Sakarya’ya göç etmiş Rumelili hemşehrileri ile buluştu.

23 dernek var

Rumeli’ler Makedonya’lılar ve Kınalılar hepsi bir elin beş parmağı gibi olduğunu ifade eden Başkan Mehmet Şehit, “Hepimiz biriz kardeşiz. Her zaman yanınızdayız. Çünkü hepimizde Rumeli ruhu var. Biz Makedonya’da Balkanlar’da bir gücüz. Her zaman memleketimize gitmeli ve o bölgeye sahip çıkmalı ve bizim oradaki insanları yalnız bırakmamalıyız. Sakarya’da 23 dernek var. Birlik ve beraberlik içinde tek çatı altında olmalıyız.Amacımız dernekçilik değil. Birlik ve beraberlik içinde olmamızdır. Kapımız her zaman açık. Makedonya’nın Kınalı Köyünden göç etmiş hemşehrilerimizi derneğimize bekliyoruz. Biz muhabbet fedaileriyiz” dedi.  

Tebessüm sizden

Şehit, “Oturup çay içelim muhabbet bizden, tebessüm sizden, manzaramızda Allah dostları olsun. Makedonya Kınalı Köyünden göç etmiş Rumelili hemşehrilerimize misafirperverliklerinden ötürü teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi. Ziyaretlerinden dolayı Sakarya Rumeli Balkan Kültür ve Dayanışma Derneği’ne teşekkür eden Kınalılar; Şaban Kınalı tarafından organize edilen gecede, memleketlerinden getirdikleri patates ve tatlı ikramında bulundu. Güzel dileklerinden dolayı Başkan Şehit’e teşekkür eden Kınalılar, birlik ve beraberliğin öneminden bahsetti.

24 Şubat 2018 , Cumartesi Bu haber toplam 608 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU