Günün Tarihi:22 Mart 2019

Adaylar mülakata alındı


AK Parti’de il yönetim kuruluna aday olan 190 isim için dün genel merkezden gelen koordinatörler mülakat yaptı.

Komisyon görüştü

AK Parti’de 11 Mart Pazar günü Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla yapılacak olan il kongresi öncesinde, yönetim kurulu listesi için çalışmalar tüm hızı ile sürüyor. Dün AK Parti Marmara Bölge Koordinatörü Murat Yıldırım, İl Koordinatörü Ayşe Keşir ve İl Başkanı Fevzi Kılıç’tan oluşan komisyon il yönetim kurulu listesine girmek için müracaatta bulunan 190 kişi ile tek tek görüştü. Genel Merkez tarafından belirlenen kriterlere göre isimleri değerlendirmeye alan komisyon gece geç saatlere kadar çalışarak görüşmeleri tamamladı.

Görev alacaklar

Yönetim kuruluna aday olan isimlerle yapılan görüşmeler öncesinde basın mensuplarına açıklamalarda bulunan AK Parti Marmara Bölge Koordinatörü Murat Yıldırım, “Sadece Sakarya’da değil bütün büyükşehirlerimiz ve illerimizde yönetimde görev almak isteyen arkadaşlarımızla tanışıyoruz. Gerekli bilgi alışverişinde de bulunarak kriterlerimize uygun olan arkadaşlarımızla yola devam ediyoruz” dedi.

Meclis üyesi olmayacak

Genel merkezin adaylarda aradığı kriterlerle ilgili de konuşan Yıldırım, “Yönetime aday olacak arkadaşların kamu kurum ve kuruluşlarında çalışmaması, belediye meclis üyesi olmaması ve yine kamuya iş yapmaması gerekiyor. Bunun yanında adayları eğitim durumlarına göre ve meslek kriterlerine göre de değerlendireceğiz” ifadelerini kullandı.

Gençler ve kadınlar

Yüzde 30 kadın ve genç kotasının da uygulanacağını ifade eden Yıldırım, “18-25 yaş arasında yönetime alacağımız gençlerimiz de olacak. Biz parti olarak gençliğe ve kadınlarımıza önem veriyoruz. Bütün meslek gruplarından, demografik yapıya uygun, şehrin tamamını yansıtacak bir yönetim oluşturmayı arzu ediyoruz” şeklinde konuştu.

Liste şekillenecek

Yıldırım, “ Büyükşehirlerde 50 kişi asil yönetimde, 25 kişi yedek yönetimde, 3 asil 2 yedek olmak üzere 5 kişi demokrasi hakem heyetinde, il disiplin kurulunda ise 5 asil 5 de yedek isim değerlendirilecek. 16 tane genel merkez kongre asil delegesi ile 8 de yedek isim belirlenecek. Biz buna göre hazırlıklarımızı yağacağız. Bugün heyetimizle birlikte müracaatta bulunan 190 kişi ile görüşeceğiz. Aynı bölgede oturanlar arasında tercihlerde de bulunacağız. İlerleyen günlerde de genel merkezde buradaki çalışmalarımızın değerlendirmesi yapılacak ve liste şekillenmiş olacak” dedi.

Tanıdık isimler

AK Parti’de yönetime aday olan isimlerin görüşmeleri dün gerçekleştirilirken listede kendisine yer bulması beklenen kişiler de belli olamaya başladı. Dün komisyon karşısına çıkan Sapanca İlçe eski Başkanı Nazmi Bostancı, Serdivan İlçe eski Başkanı Osman Çelik, Geyve İlçe eski Başkanı Muhittin Irmak ile yaşı dolayısı ile il gençlik kolları başkanlığı görevini devredecek olan Yusuf Demir’in 50 kişilik asil yönetim listesinde kendilerine yer bulmalarına kesin gözü ile bakılıyor.

27 Şubat 2018 , Salı Bu haber toplam 492 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın