Günün Tarihi:23 Mart 2019

Borsa’da istişareler


Sakarya Ticaret Borsası 3. Meslek Grubunu oluşturan Tahıllar ve Baklagiller Toptan Ticareti üyeleri istişare toplantısı yaptı.

Borsa Yönetim Kurulu Başkanı Cevdet Mete, Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Mustafa Genç, Meclis Üyesi Bekir Uztürk ve meslek grubu üyelerinin katılımı ile 3. Meslek Grubu Tahılların ve Baklagillerin Toptan Ticaretiİstişare Toplantısı Tuna Tan Tesislerinde gerçekleşti. Başkan Mete'nin açılış konuşması ile başlayan toplantıda tarıma dair gündemde olan sorunların çözüme kavuşturulabilmesi, meslek komite üyelerinin sorunları ile ilgili istişareler yapıldı.

Toplantıda Başkan Mete, tarafından geçen yıl TOBB tarafından oda ve borsaların katılımıyla başlatılan Nefes Kredisi desteğinin bu yıl da devam edeceği, nefes kredisi ve projelerin üyeler için can suyu niteliği taşıdığıbu fırsatların iyi değerlendirilmesi gerektiğine dikkat çekildi.

Mete; üyelere hizmet vermek adına kurulan proje destek ofisi hakkında da bilgi vererek,güncel Devlet destekleri konusunda üyelerin bilgilendirildiğini ve üyelerin her zaman proje ofisine başvurabileceklerini dile getirdi. Komite kararı doğrultusunda düzenlenen istişare toplantısında; mısırın doğru işlenebilmesi için öncelikle üretim süreçlerindeki kaybın en aza indirilmesi gerektiği vurgulanarak Mısır’ın üretici tarafından erken hasat edilmemesi, biçim zamanında eğitimli biçerdöver kullanıcıları tarafından ürünün hasat edilmesi, kayıt dışı alımların önlenmesi için aksiyonların alınabileceği hususunda istişarelerde bulunuldu.

 

28 Şubat 2018 , Çarşamba Bu haber toplam 429 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın