Günün Tarihi:17 Temmuz 2019

Özel tasarımlar sergilendi


Adapazarı Halk Eğitim Merkezi Müdürü Giyim Bölümü kadınları kendi tasarladıkları kıyafetleri sergilediler.

54 ürün

HEM’in 4 bölümden oluşan Giyim Üretim Teknoloji Bölümü 20 ile 65 yaş aralığındaki bayanların  ilk tercihi oluyor. Giyim bölümünde yaratıcılık ve özgüven ön planda tutuluyor. 20 kişilik bir kursiyer grubu ile çalışan bölüm öğretmeni Ayşe Uğurlu Binici, kendi tasarladıkları 54 ürünü sergilediler.

 

Tercih ediyor

Bölüm Öğretmeni Ayşe Uğurlu Binici, “Genellikle bölümümüzü bayanlarımız tercih etmektedir. Bunun sebebi de ilk önce aile bütçelerine katkı sağlamak. Ama onun yanında yaratıcılıklarını geliştirmek isteyen, farklı bakış açısı yakalamak isteyen ve kendilerine farklı şeyler katmak isteyen bayanlarımızda tercih etmektedir” ifadelerini kullandı.

 

Geri dönüşüm

Binici, “Bizim ürettiğimiz ürünlerin birçoğu geri dönüşümden yapılmaktadır. Kullanmadığın kumasın pantolonun, kıyafetin vs. onları alıyoruz parçaları birleştiriyor ve tasarlayarak kullanabileceğimiz yeni bir ürün üretiyoruz. Kısaca eskileri asla atmıyoruz. Ve bunları burada değerlendirerek farklı ürünler ortaya çıkartıyoruz” dedi.

 

İlmik ilmik

Kursta ürettiği ürünlerden mutlu olduğunu vurgulayan kursiyer Elif Yıldırım, “Ben buraya elim iğne tutmayı öğrensin diye geldim. Şimdi ise bütün kıyafetlerimi kendim dikiyorum. Hiç yapamıyorsanız bu bölüm daha zevkli oluyor. Her şeyi ilmik ilmik öğreniyorsun. Şimdi ise bu kursu bırakamıyorum” şeklinde konuştu.

 

Mutlu ediyor

Bir başka kursiyer Cemile Keskin, “Benim küçük bir kızım var. Ona bir şeyler dikmek amacıyla ilk bu kursa geldim. Keyifli bir şekilde bir ürün çıkarmak mutlu ediyor. Hocamızın geniş bir düşünce yapısı var. Kişiye göre beceri eğitimi uyguluyor. Yaratıcılığımız her daim ön planda. Hepsini tasarlıyor düşünüyor ve öyle ortaya çıkartıyoruz. Bu ürünlerin çoğu 1 yıllık çalışmanın sonucunda ortaya çıktı” dedi.

2 Mart 2018 , Cuma Bu haber toplam 487 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama