Günün Tarihi:18 Ocak 2019

 

 

Vali sorunları dinledi


Vali İrfan Balkanlıoğlu, Ferizli’de muhtarlar ve vatandaşlarla bir araya gelerek sorun, talep ve görüşleri dinledi. Balkanlıoğlu, “Muhtarlar seçilmişler olarak memleketimizin kılcal damarlarıdır” dedi.

İlk elden çözüm

Kaymakamlık Toplantı Salonunda gerçekleşen ve Kaymakam Vekili Esengül Korkmaz Çiçekli, Belediye Başkanı Ahmet Soğuk ile il-ilçe daire amirlerinin de yer aldığı buluşmada Vali Balkanlıoğlu, daha önce Ferizli Gölkent’te vatandaşlarımızla bir buluşma gerçekleştirdiklerini, şimdi hem muhtarlar hem de vatandaşlarımızın sorunlarını dinleyip, ilk elden çözmek için bir araya geldiklerini ifade etti.

Mesaj

Cumhurbaşkanımızın imkân bulduğu sürece muhtarlarla toplantılarını mutat hale getirdiğini ve bu buluşmaları kararlı bir şekilde sürdürdüğünü belirten Vali Balkanlıoğlu, “Cumhurbaşkanımız seçimle gelmiş ve memleketin adeta kılcal damarı gibi Türkiye’nin her yerinde var olan muhtarlarımıza çok önem veriyor. Memleketin her yerinden haberdar olmak, memleketin nabzını tutmak istediğinde, memlekette ne olup bittiğini öğrenmek ya da memlekete ve bazen de dünyaya mesajlarını vermek için muhtarlar toplantısını seçiyor.”

Toplantı

Balkanlıoğlu, “Vilayette Cumhurbaşkanının ve hükümetin temsilcisi valilerdir. Bizi dönem dönem topladığında, valilerinin de kendi adına muhtarlar ve vatandaşlarla buluşmasını istiyor. Muhtarlar seçilmiş ve belirli bir kitleyi temsil eden insanlardır. Bir muhtarımız kamu kurum ve kuruluşlarına gittiğinde öncelikle istek, dilek ve şikâyetinin dikkate alınarak bir an önce çözülmesini arzu ediyor. Şayet ihtiyaç veya istek kanuna uygun değil ise, izah edilip niye yapılamayacağının anlatılması ve ikna edilmesi gerekiyor” şeklinde konuştu.

‘Vazgeçilmez yok’

Kimse vazgeçilmez değildir diye belirten Balkanlıoğlu, “Yapılabilecek bir iş ise, hangi kamu kurum ve kuruluşu, yerel yönetim ya da özel kuruluşu ilgilendiriyorsa oraya iletilmesi gerekir. Ayrıca ilçelerimizde Kaymakamlık makamı da bizimle aynı görevi görmekte, vatandaş ile muhtarların müracaat ve şikayetini kabul edip, yetkili mercilere iletmekle mükelleftir. Mezarlıklar kendisini vazgeçilmez zanneden insanlarla doludur. Hiç kimse vazgeçilmez değildir. ‘Böyle Vali, böyle yönetici görmedik, O olmazsa, Sakarya batar’ diye bir şey söz konusu değildir” ifadelerini kullandı.  

Afrin’i unutmadı

Bir Vali gider, diğeri gelir, belediye başkanı gider, başkası gelir, insanlar değişse de, Ferizli burada kaldığı sürece hizmetlerde kesinti olmaz diyen Balkanlıoğlu, “ Son dönemde Vatanımızın ve sınırlarımızın korunması adına yapılan Afrin Operasyonumuz var. Bu operasyon olmak üzere tüm Şehitlerimize Allah gani gani rahmet eylesin, başka anaları da ağlatmasın. İnşallah en büyük temennimiz; ordumuzun muzaffer bir şekilde görevini en kısa sürede yapması ve oradaki terör yuvalarını, onların destekçilerini tarumar etmesi. Allah her kuluna bu makamı nasip etmese de, Şehitlik mertebesinin en büyük mertebe olduğu bilincinde olan bir Milletiz. Biliyoruz ki, ana yüreği bazı şeylere dayanmıyor, Yüce Allah’ımız analarımızı ağlatmasın diye de dua ediyorum” dedi.

Bilgi alışverişi

Vatandaşlara her zaman kapılarının açık olduğunu vurgulayan Vali Balkanlıoğlu, daha sonra muhtarlar ile vatandaşların istek ve taleplerini dinledi. Toplantıda Ferizli Belediye Başkanı Ahmet Soğuk, belediyenin yaptığı çalışmalar hakkında bilgiler verirken, birim müdürleri, hem kendilerini ilgilendiren sorunlara dair, hem de ilçedeki çalışmalar ve istatistikler hakkında bilgiler verdi. 

2 Mart 2018 , Cuma Bu haber toplam 368 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın