Günün Tarihi:17 Ocak 2019

 

 

Yaşlılar derslere başladı


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan tarafından başlatılan okuma yazma seferberliği kampanyası kapsamında Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Hendek Müdürlüğü'nde yaşlılara okuma ve yazma dersi verilmeye başlandı.

Kız öğrenciler

KYK Hendek yurdunda kalan Sakarya Üniversitesi Eğitim Fakültesi'nde okuyan kız öğrencilerin verdiği okuma yazma derslerine ilgi her geçen gün büyüyor. SAÜ Eğitim Fakültesi sınıf öğretmenliği 4. sınıf öğrencisi Tülay Çakmak, kurs afişleri gördükten sonra başvuru yaptığını söyledi.

 

Fırsat geçti

Okuma yazma seferberliğinin kendisine çok şey katacağına inandığını belirten Çakmak, "Gelecekte küçük yaş guruplarıyla çalışacağım ama bir daha böyle bir yaş gurubuyla çalışma fırsatım olmayabilir. Elime böyle bir fırsat geçince değerlendirmek istedim. Benim için farklı bir deneyim olacağını düşünüyorum." diye konuştu.

 

Utanmasınlar

Kursiyer Hayriye Köstereli (67), geçmişte erkek çocukların okutulduğunu ancak okumaya çok merakı olduğunu belirterek, "Almanya'da 26 yıl metalde çalıştım yazıları hep tanıyor ama okuyamıyordum. 3 gündür kursa geliyorum çok güzel vakit geçiriyorum. Utanan çekinen herkesi buraya bekliyoruz. Mahallemdeki 2 arkadaşım da ilerleyen günlerde onlar da bize katılacak inşallah." dedi.

 

3 Mart 2018 , Cumartesi Bu haber toplam 819 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın