Günün Tarihi:20 Mayıs 2019

Kadınlar eylemde!


Sakarya Barosu Çocuk Hakları Merkezi’nce düzenlenen ve Kadın Platformu başta olmak üzere bir çok STK ve siyasi partilerle halkın destek verdiği 'Çocuk İstismarına Dur' demek için bir gerçekleşen yürüyüş yağmur altında gerçekleştirildi.

Yenicami

Sakarya Barosu Çocuk Hakları Merkezi, yapılması planlanan bir dizi eylem planı ile çocuk istismarının önüne geçebilmek ve adli yargılamanın sağlanmasına katkıda bulunmak için dün yaptığı ilk yürüyüş ile harekete geçti. Yenicami’de toplanan kadınlar erkeklerinde desteğiyle birlikte Atatürk Bulvarı’ndan AKM önüne kadar yürüyerek imza kampanyası yaptılar.

Çocuk ve Kadın

Çocuklara yönelik cinsel istismar, kadına yönelik şiddet ve tecavüz olaylarının sıkça gündeme gelmesi üzerine harekete geçen Sakarya Barosu’nun yürüyüşüne; STK'lar, halk ve avukatlar katıldı. Adapazarı  Yenicami önünde toplanan katılımcılar, çocuklara ve kadınlara yönelik cinsel istismarı ve şiddeti kınayan pankartların yanında sloganlarla yürüdüler.

Alkış Ellerinde çocuk istismarı ile ilgili döviz ve pankartlar bulunan katılımcıların yaptığı yürüyüşe yoldan geçen bazı vatandaşlarla esnaflar da alkışlarıyla destek verdi. Yürüyüş sonrasında çocuk istismarının önüne geçebilmek için AKM önünde imza kampanyası başlatıldı. (Özge SAVAŞKAN)

Notlar

Çocuk istismarına yönelik düzenlenen yürüyüşe STK’ların yanı sıra MHP ve CHP Kadın Kolları üyeleri de destek verdiler.

Kadınlar ellerindeki pankartlarla istismarı protesto ederlerken, bu durumun biran önce düzeltilmesini istediler.

 CHP PM Üyesi Ayça Taşkent’te şemsiyesi ile yürüyüşe katıldı.

Yürüyüşe kadınların yanı sıra destek için katılan erkeklerde arka bölümde yer aldılar.

Baro’nun önderliğindeki yürüyüş ilgi gördü.

 

5 Mart 2018 , Pazartesi Bu haber toplam 485 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama