Günün Tarihi:20 Mayıs 2019

‘Sessiz çığlıkların sesi olacağız’


Ülkü Ocakları Sakarya Asenalardan Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Mine Güler Hanım, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne ilişkin basın açıklaması gerçekleştirdi. Açıklamada, “Kadın adını ölümle istismarla canilikle anmamıza sebep olan vahşilerin, hak etiklerini ibret olacak şekilde bulması için, sessiz çığlıkların sesi olacağımıza dair sizi temin ederiz” denildi.

Bir güne sığmaz

Çark Caddesi’nde gerçekleştirilen basın açıklamasına Ülkü Ocakları Sakarya İl Yöneticileri, MHP İl Kadın Kolları Başkanı Leyla Tankal Hanım, MHP Serdivan İlçe Kadın Kolları Başkanı Pakize Berberoğlu Hanım ile asenalar ve il kadın kolları yönetimi katıldı. Açıklamada, “Dün Tomris Katun’da Türkan Hatun'da Kara Fatma'da Nene Hatun’da ve nicelerinde olan kararlılık ve duruş, tarih sahnesinde bedenden bedene raks eden bir ruh misali gezmektedir, bu gün bizle can bulan bu ruh atalarımızdan miras olan şanı geleceğe taşıyabilmek vazivesidir, bizler de bu ruhun hakkını vermeye yeminli olanlarız. Nesiller anaların eserleridir, eğer tarihimizde şan var ise bu er meydanına yetişen erleri doğuran anaların verdiği öğüttendir. Bir kadın hem er meydanında yiğit hem yuvasında anadır, bu kutsal yaradılış elbette ki bir güne sığmayacak bir değeri hak etmektedir” ifadeleri yer aldı. 

Değerlerin savunucusu

Açıklamanın devamında ise şu ifadeler yer aldı; “Bizler değerlerine sahip çıkan Ülkücüler olarak her gün savunduklarımızı, bu gün çığırtkanlıkla, arsızlıkla, özgürlük adı altında yozlaştırma politikasıyla savunanlara karşı, hakkını vererek anlatmak için bir kez daha yüksek bir sesle söylüyoruz. Dün de Bu gün de ve yarın da uğruna can verdiğimiz vatanı ‘ana’ diye nitelendirenler olarak, analık vasfı ile şereflendirilmiş kadınları, ötekileştirenlere, bağnazca vasıfsızlaştıranlara, istismar ve cinayetlere kurban edenlere karşı adaletin, aynı şekilde savunuyoruz diyerek ahlakı hiçleştirenlere mahremi yok sayıp arsızlaştırarak aynı oranda kadın’ı istismar edip değersizleştirenlere karşı durarak da değerlerin keskin savunucuları olacağız.”

İbret

“Kadın ayrı bir günle ötekileştirilecek ve de yok sayılıp değersizleştirilecek bir varlık değildir. Yaradılışımızın ayrıcalıkları ne üstünlüğü ne alçaklığı ifade eder, kadın ve erkek yaradılışının ayrımlarıyla birbirini tamamlayan eş’tir, Hukuk itibari ile de eşittir. Bizler varlık sahasında dün er meydanına koşan ninelerimiz gibi bu gün Ocağımızda bir aile olan fikri sahada birlikle ve tarihimizdeki şanı yaşatan Türk Töresi İslam ahlakı duruşunu bürünüp edebi eşik bilip geçerek var olmaktayız, işte bu varlık ile Türk Milletinde kadının timsali sayılarak belirtiyoruz ki evvela Allah’ın adaletine sığınıp, devletimizin adaletine güvenerek Kadın adını ölümle istismarla canilikle anmamıza sebep olan vahşilerin, hak etiklerini ibret olacak şekilde bulması için, sessiz çığlıkların sesi olacağımıza dair sizi temin ederiz.”

Hakkaniyet

“Sadece 8 Mart değil Allah’ın her günü sadece kadınlarımızı ötekileştirmeden , değerleri ayırmadan kadını ve erkeği eş bilip insanlığı savunanlarız. Düşünme yetisi ile yaratılan insanoğlu olarak kavramları beynimizle algılayıp düşünerek yorumlamalıyız, geleceğimizin teminatını almak istiyorsak bizleri yönlendirmeye çalışan çığırtkanların çatlak seslerine kulak vermeden ve onlara müsaade etmeyecek bir hakkaniyet ortamını oluşturarak yaşamalıyız. Önce vicdanımızı diri tutmalı sonra değerlerimizi korumalıyız. Zalimlerin zalimliklerini anlatıp vah çekerek bir kutlama yapmak yerine zalime karşı dik bir duruşla adaleti koruyarak, değerleri güzelliklerle kutladığımız bir memleket olma temenni ediyoruz.”

 

11 Mart 2018 , Pazar Bu haber toplam 402 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama