Günün Tarihi:18 Ocak 2019

 

 

Fidanlar şehitler için


AGD Sakarya Şubesi tarafından Çanakkale şehitleri için Hatim programı düzenlenerek fidanlar dikilecek.

Hatim

Anadolu Gençlik Derneği Sakarya Şubesi, ‘Çanakkale Şehitlerini Anma ve Anlama Etkinlikleri’ kapsamında çalışmalarına devam ediyor. Program dâhilinde Çanakkale Gezisi, Şehitler için Fidan Dikimi, Çanakkale Şehitleri’ne Hatim programları gerçekleştirilecek. ‘Derdimiz, dedelerinin dertleriyle dertlenen bir gençlik yetiştirmek’ diyen AGD Sakarya Şubesi Teşkilatlanma Başkanı Muhammet Öztopaloğlu yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Sakarya’dan start

Gençlerin Allah’ın kitabıyla buluşturulmasının oldukça önemli olduğunu ifade eden Öztopaloğlu, “Anadolu Gençlik Derneği olarak tüm Türkiye genelinde düzenlenen bir organizasyonla Çanakkale’deki 250 bin şehide 250 bin hatim indirerek 250 bin genci şehit dedeleriyle buluşturmayı planlıyoruz. Bu kapsamda, bu projenin startını Sakarya’da da vermiş bulunuyoruz. Bununla ilgili çalışmalarımız devam ediyor. İnşallah bu toplumun mücadele gücü olan Çanakkale’yi yeni nesillere ve gençlere yeniden aktaracağız. Gençlerimizin nasıl bir toprağa ve nasıl bir geçmişe sahip olduklarını tekrar hatırlatmamız lazım. 250 Bin gencimizi Çanakkale’de şehit dedeleriyle buluşturacağız inşallah” dedi.

Tarihle buluşma

Vatan coğrafyalarının gençler tarafından gerek okunarak gerekse gezilerek bilinmesinin önemine dikkat çeken Muhammet Öztopaloğlu, “Sakaryalı gençlerimizin tarihi şuurunun artması ve ecdadının destan yazdığı Çanakkale’yi yerinde görmesi o duyguları yaşaması için gezi düzenliyoruz. Bu tür faaliyetlerle gençlerimize milli ve manevi değerlerini bağlılık şuuru aşılamak en önemli gayemizdir. Sakaryalı hemşerilerimizi aileleriyle birlikte Çanakkale Gezimize davet ediyorum. Vakit kaybetmeden kaydınızı yaptırabilirsiniz”  ifadelerini kullandı.

Fidan dikimi

Hatıra ormanında düzenlenecek etkinlikte gençler fidanları toprakla buluşturacağını ve köklerine bağlı bir gençliğin yetiştirilmesinin önemine değinen Öztopaloğlu resmi rakamlara göre 250 bin kişinin, resmi olmayan rakamlara göre ise yaklaşık 500 bin kişinin Çanakkale'de şehit olduğunu belirterek, “Ecdadımız din, vatan ve dava mukaddesatları uğruna canlarını verdiler. Türk, Kürt, Laz ve Çerkez demeden herkes vatan uğruna savaştı. O gün 12-13 yaşında çocuklar davamız için canlarını vererek şehit oldular. Onların torunları olarak gençlerimize sahip çıkmak için elimizden geleni çabayı sarf ediyoruz” şeklinde konuştu. Programlar hakkında detaylı bilgi almak isteyenlerin ilçe temsilcilikleri ile irtibat kurabileceklerini belirterek sözlerini sonlandırdı.

13 Mart 2018 , Salı Bu haber toplam 410 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın