‘Ödüllerini Mehmetçiğe verdiler’13 Mart 2018, Salı

Program düzenlendi

İstiklal Marşımızın kabul edilişinin 97.yıldönümü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma günü dolayısı ile dün Şehit Erol Olçok Anadolu Lisesi’nde program düzenlendi. Serdivan İmam Hatip Anadolu Lisesi tarafından düzenlenen programa Vali Yardımcısı Abdul Rauf Ulusoy, Serdivan Kaymakamı Muhsin Çatmadım, Erenler Kaymakamı Salih Karabulut, Arifiye Kaymakamı Adem Yazıcı, İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Şenay Sakal, Baro Başkanı Zafer Kazan, daire müdürleri, STK Temsilcileri, ilçe milli eğitim müdürleri, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Kur’an tilaveti

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı ile başlayan programda Kur’an-ı Kerim tilaveti de okundu. Kur’an tilaveti sonrasında Serdivan Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Ömer Likos günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı. Müdür Likos’un konuşması sonrasında ise İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından il genelinde düzenlenen ‘Ay Yıldızın Çocukları’ isimli İstiklal Marşını Koro Seslendirme yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. ‘Ay Yıldızın Çocukları’ adı altında özel eğitim, ortaokul ve lise olmak üzere üç kategoride yapılan yarışmada özel eğitim kategorisinde birinciliği Serdivan Şehit Ali Borinli Özel Eğitim Merkezi, ikinciliği ise Nilüfer İş Uygulama ve Özel Eğitim Merkezi aldı. Öğrencilere ödüllerini İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre ve Aile Sosyal Politikalar İl Müdürü Mutlu Işıksu verdi.

 

Kaymakamlar

Ortaokullar kategorisinde ise SAÜ Özel Vakıf Koleji birinci, Arifiye Üzeyir Garih Ortaokulu ikinci, Hendek Uzuncaorman Murat Nişancı Ortaokulu da üçüncü oldu. Öğrencilere ödüllerini Serdivan Kaymakamı Muhsin Çatmadım, Erenler Kaymakamı Salih Karabulut ile Arifiye Kaymakamı Adem Yazıcı teslim etti.  Liseler kategorisinde ilk üç sırayı Serdivan Şehit Üsteğmen Selçuk Esedoğlu Anadolu Lisesi, Arifiye Necmettin Erbakan Fen Lisesi ve Serdivan Anadolu Lisesi paylaştı. İkinci ve üçüncü olan okullara ödüllerini Baro Başkanı Zafer Kazan ve Büyükşehir Belediye Başkanvekili Şenay Sakal verirken birinci olan okula ödülünü Vali Yardımcısı Abdul Rauf Ulusoy takdim etti.

Örnek davranış

Dereceye giren okullara çeşitli ödüller verilirken birinci olan okullara ise para ödülü verildi. Yarışmada birinci olan okul öğrencileri, ortak bir kararla Mehmet Akif Ersoy’un İstiklal Marşı’nı yazdığında olduğu gibi para ödülünü almayacaklarını ve bu parayı Afrin’de Zeytin Dalı Harekâtı gerçekleştiren askerlere destek olmak amacı ile Mehmetçik Vakfı’na bağışladıklarını söylediler. Öğrencilerin bu hareketi büyük takdir gördü. Programın son bölümünde ise İstiklal Harbi, İstiklal Marşı ve Mehmet Akif temalı video gösterisinin ardından Serdivan Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin hazırladığı tiyatro oyunu sunuldu. Okul öğrencilerinin büyük başarıyla sergilediği oyun sonrasında protokol üyeleri programı hazırlayan öğrenci ve öğretmenleri tebrik ederek toplu fotoğraf çektirdiler.

Bu haber toplam 391 defa okundu.

Resim Galerisi